Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kell külön BKK jegyet is...

Kell külön BKK jegyet is venni, ha MÁV-val utazom, de két állomás között éppen azon a napon nincs vonat és BKK-val kényszerülök utazásra?

Figyelt kérdés

Balaton felől Kelenföldre érkezem, onnan Kőbánya-Kispestre kell átjutnom a monori vonathoz.

Szokott lenni ritkán Kelenföldről Kökire vonat, de most abban az időszakban egyáltalán nincs, vagyis kénytelen vagyok metrózni.

Ráadásul át is kell szállni a 4-es metróról a 3-asra, és még csak átszállójegyet sem vehetek, mert több megálló, mint három. Vagyis 2 db teljes vonaljegyet meg kell vennem.!!!????!!!


Az a kérdésem tényleg így van, jó tudom, vagy tévedek és máshogy van?

ELfogadják esetleg ilyenkor a metrón az érvényes vonatjegyemet?

Vagy ha azt nem is, valami lehetőség, hogy ne 2 db vonaljegyet kelljen venni??


Régen utaztam már, s akkor volt Köki és Kelenföld közt vonat. MOst ez a hercehurca teljesen új, nem látom igazán át. De igen költségesnek tűnik, nem tudom, létezik-e...



2021. aug. 25. 07:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
igen, közlekedik mindkettő.
2021. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekek, én eskü' nem találok olyan vágányzárat, ahol ne volna forgalom Kelenföld és Köki között.


Mindenesetre ha metróval mész, a metrón belül ingyenes az átszállàs, tehát egyetlen vonaljegy elegendő. A pótlóbuszra átszálláskor a Kálvin téren a buszon ki kell lyukaszd a jegy másik végét, majd munkapokon a metróra történő ismetelt átszállásnál a Nagyvárad téren nincs a jeggyel teendőd, míg hétvégen nem kell átszállnod a Nagyvárad téren.

2021. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha ezt külön megengedik, akkor igen.

Pl. nemrég a Nyugati felújításakor elfogadták a máv jegyeket/bérleteket néhány bkk járaton.


Egyébként kb. fél óránként jár vonat Kelenföld-Köki között, nem tudom mit néztél.

De a metróról metróra átszálláskor sem kell új jegy, így csak egy vonaljeggyel megúszod, ami 350 Ft (gyűjtőjegyben 300 Ft)

2021. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%
#8 Miért is nem igaz, hogy a gyűjtőjegyben vett jegy darabja 300 Ft? 3000-et ha elosztom 10-zel, akkor 300-at kapok, de biztos nem tudok számolni, úgyhogy kérlek, mondd el, mi a probléma a válaszommal! :)
2021. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kicsit kipihentebb fejjel elolvastam újra a 8-as válaszoló linkjét.

Tényleg! :) Álmosan nem tűnt fel!:

"Az M1, M2, M3, M4 vonalak teljes hosszán egyszeri utazásra jogosít az ezen vonalak közötti átszállással." Akkor metróról metróra lehet átszállni.


Válaszokat nem pontoztam...


Az utazásom meg hülye időpontban van, nem amikor fél óránként van járat vonattal pesten.

2021. aug. 26. 08:39
 16/16 anonim ***** válasza:

#9


Talán azért, mert egyik metróról a másikra való átszálláshoz nem kell átszállójegy.


A metróhálózaton belüli átszálláshoz elegendő az induláskor kezelt vonaljegy. Még így is, hogy metrópótló buszok járnak. Csak úgy tudom, hogy a metrópótló buszon kezelni kell a vonaljegy másik végét is.

2021. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!