Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki emlékszik még a sárga...

Ki emlékszik még a sárga Ikarus volánbuszokra?Ki szeretett azzal utazni?

Figyelt kérdés
Nem digitálisan volt kiírva hogy hová megy a busz,hanem a sofőr rakott ki egy táblát a szélvédőre amire rá volt írva pl.Budapest-Perbál-Zsámbék.És a sofőrnél kellett jegyet venni a végállomáson is,nem voltak automaták.És nem volt benne a gépbe hogy meddig mennyibe kerül a jegy,a sofőr fejből tudta hogy mettől meddig mennyibe kerül,úgy nyomtatta ki a jegyet.Jobb volt akkor utazni a volánbusszal,mint most?

2021. aug. 25. 13:37
A kérdező szavazást indított:
Jobb volt a régi Ikarus buszokkal utazni
A mostani buszokkal jobb utazni
Nem járok busszal
25 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezek az idők nem voltak még olyan rég. Borsodban pl. mostanában állítják/állították le az utolsó 280-asokat.
2021. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én pest környékén lakom nem látok már sehol Ikarus buszokat.Csak pesten néhány trolit.
2021. aug. 25. 13:41
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Itt még szerintem a covid előtt utaztam olyannal, szerintem még mindig van. BAZ.c
2021. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Pocsék volt mindig. Sofőr télen-nyáron a fülkében bagózott, néha az utastérbe beszivárgott a kipufogógáz, télen fagy mert a gázolajat inkább lopta, nem elégette, nyáron pedig hőség, mert az ablakok nagy része le volt zsinórozva. A mélyigénytelenség csúcsa volt, fej-fej mellett a balcsis harmadosztályú vonatokkal. Rozzant volt minden, mint a szocializmus.
2021. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én azokra az időkre gondoltam amikor még nem volt internet és a buszvégállomáson vettük meg a menetrend füzetet hogy tudjuk mikor jön a busz.
2021. aug. 25. 13:49
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Megvan a hangulata, én főleg a Körös Volánnál utaztam sokat velük, Volánbuszt nem használtunk (csak az elmúlt két évben járok helyköziben Pest megyén belül).

Sokkal jobb a mai buszokon utazni, lehet rajtuk relaxálni, mert nem olyan hangos, van légkondi és normális utastájékoztatás. Körülbelül ugyanaz, mint a BKV esetében: nagyon szép belegondolni abba az időbe, amikor mindenhol Ikarus volt, de már nem akarnék minden nap utastájékoztatástól mentesen, légkondi nélkül a zajos buszon utazni.

2021. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Miskolcon az MVK-nál szerintem a mai napig lehet kapni 150-200 Ft-ét kis menetrend füzetet, amiben az összes vonal menetrendje benne van.
2021. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen,a sofőr nem mondta be hogy melyik megálló következik,volt hogy megkértem hogy szóljon ha le kell szállnom:)
2021. aug. 25. 14:02
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos én még a farmotorosokra is emlékszem. De ha azt veszem, hogy még mozgok, akkor annyira nem is sajnos.

A kocka Ikarusokat nem szerettem.

2021. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én a csuklós Ikarusokat szerettem.Mifelénk jártak két ajtós csuklós Volánbuszok is.Csúcsidőben mindig tele voltak.Sokszor volt hogy föl se fértem rájuk:)
2021. aug. 25. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!