Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » S72 vonatra, hol lehet venni...

S72 vonatra, hol lehet venni bérletet és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Ezzel a vonattal kéne majd közlekednem Óbudai megállótól Szélhegy megállóig. Van valami különbség ha hajnali vonattal megyek vagy napközben, mármint éjszakai? Mert oda vissza kéne bérlet, meg lehet ezt oldani? Mennyibe kerül így egy felnőtt bérlet és mennyi ideig tart ki, 1 hónap? Hol lehet venni ilyen bérletet? A megadott pályaudvaron vagy bármelyik pályaudvaron lehet és a bérlet csak a megadott megállók között érvényesek?

-Elnézést ha hülyeséget kérdezek, de nagyon ritkán vonatoztam és huzamosabb ideig még nem és így akkor inkább bérletet vennék.



2021. szept. 7. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik állomáson vagy automazában, vagy a MÁV applikációban tudsz venni.

A két megállót kell megadni, nem a járatszámot/vonalszámot. És csak a megadott két megálló között érvényes

A bérlet oda-vissza érvényes.

Lehet havi bérletet és lehet 30 napos bérletet is váltani.

Nincs külön éjszakai, meg nappali bérlet.

9580Ft-ba kerül

2021. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm!

Azt nem hittem volna hogy ilyen drága, valamiért olcsóbbra saccoltam.

Amúgy a vonaton lehet jelezni ha le szállsz? Mármint automatikus ajtós?

És be fogja mondani a megállók neveit vagy legalább kiírni valahova? Nagoyn ismeretlen nekem az a környék és félek, hogy nehogy tovább utazzak mint kell.

2021. szept. 7. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik Máv jegypénztárban vagy a MÁV app-ban (interneten).

Óbudán nincs jegykiadás, Szélhegyen elvileg van automata, de nem biztos, hogy az ad bérletet. Ezen a szakaszon Solymár vasútállomáson van jegypénztár, hétköznap 14 óráig van nyitva.


Van havi bérlet, ami 1-jétől következő hónap 5-éig érvényes és van 30 napos bérlet, ami tetszőleges kezdődátummal választható.


Bármelyik bérlet az érvényességi idején belül oda-vissza korlátlan számú utazásra érvényes, akár részszakaszokon is.


Szélhegy - Óbuda viszonylatra 10 km-es bérlet kell, ami 9580 Ft.


A vásárláskor meg kell adnod az igazolványszámod (pl. személyi) és csak azzal együtt érvényes.

2021. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem , ha munkába jársz , akkor a munkáltatód köteles megtéríteni a helyközi bérlet 86 százalékát.
2021. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem hittem volna hogy ilyen drága, valamiért olcsóbbra saccoltam."

Helyközi közlekedésben egységes díjszabás van. Azaz mindenhol ennyi a 10 km-es bérlet. Igen a bp bérlethez képest drága. De ennek a 86%-át köteles fizetnie a munkáltatódnak. (Már ha dolgozni jársz és be vagy jelentve)


"Amúgy a vonaton lehet jelezni ha le szállsz? Mármint automatikus ajtós?"

Modern Flirt motorkocsik vannak. Vasúton nincs leszállásjelző, mindenhol megáll, de csak akkor nyílnak az ajtók, ha az ajtónyitó gombot megnyomják. Menet közben is meg lehet nyomni, megjegyzi és akkor egyből ki fog nyílni a megállóban.


"És be fogja mondani a megállók neveit vagy legalább kiírni valahova? Nagoyn ismeretlen nekem az a környék és félek, hogy nehogy tovább utazzak mint kell."

A gép bemondja és ki is írja a kijelzőkön (ha épp működnek)


Ha nem működik, akkor figyeld a táblákat, minden megállóban nagy kék táblákra ki van írva a megálló neve.

2021. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Néhány oda-vissza utazás után már a bokrokról meg fogod ismerni a helyet.


Lehet trükközni a jegyvásárlással. Ha nincs jegyvásárlásra lehetőség a megállókban akkor a kalauz ad jegyet. Ha ez alatt a rövid táv alatt nem ér oda hozzád akkor nem tudsz jegyet venni, ergo ingyen utaztál. A bérlet ára 38 utazásra elég, tehát ha csak 37szer kell jegyet venned már spóroltál.


De ezt csak elméleti szinten írtam, nem buzdítok senkit a bliccelésre!!

2021. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!