Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sokan miért nem szeretik...

Sokan miért nem szeretik használni a csomagtartót a vonaton?

Figyelt kérdés

(Gondolom van ahol koszos vagy nincs, én most arra gondolok amikor van és kulturált. Azt is tudom hogy vannak akik túl alacsonyak vagy csak 1 megállót mennek, nem rájuk vonatkozik.)


Azt figyeltem meg, hogy nagyon sokan mintha félnének a fenti csomagtartótól a vonaton. Ülnek nagykabátban, táskákkal az ölükben 40-60 perceket a vonaton. Nem zavar, felőlem csinálják, de nekem ez olyan érthetetlen.. :D


Nem jobb kényelmesen utazni? Miért jó így bundában egy kupac alatt ülni?


2021. okt. 8. 09:09
1 2
 1/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
93%
Lehet félnek, hogy ott hagyják a cuccaikat és inkább szorongatják.
2021. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Vagy épp féltik a csomagjuk. Ha tömeg van simán ki tudja kapni valaki más csomagját a tartóból a tulaj észrevétele nélkül. Nekem is kellett hozzá idő hogy feltegyem a csomagom oda, amiben ott volt minden iratom, laptopom. De akkor is őrző szemekkel figyeltem.
2021. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

#2: A titok annyi, hogy nem a fejed fölé kell tenni, hanem szembe, hogy raláss.

Én nagyon sokat vonatoztam, én sem értettem ezeket az embereket.

2021. okt. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én 10 alkalomból 9-szer otthagynám a csomagom, mert iszonyat feledékeny vagyok. Családdal utazva nem probléma, mert akkor úgyis jobban figyelünk az ilyesmire, de egyedül egy kis hátizsákkal teljesen más.
2021. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

#3

Akkor neked mondom, hogy én láttam olyat, mikor kis cickány kölyök sétált, nem volt előtte senki, csomagot elkapta, sprint, vonatról leugrott, sprint tovább. Azt se látta már a tulaj. Hirtelen nem is tudott a tulaj se mit tenni, a többi utas se. Gondolom nem is ez volt az első ilyen művelete és nem is az utolsó.


Másik dolog, hogy én gyakran látok olyat is, mikor a hölgyike vagy a fiatalember próbálná felrakni a táskáját, csak nem bírja kinyomni váll fölé. Olyankor esetleg megszoktam kérdezni, hogy segíthetek-e.

De lehet éppen az is, hogy törékeny holmi van benne és nem akarja, hogy sérüljön.

(Belsős infó) Van olyan is mikor a vezető szándékosan fékez akkorát, hogy hátulról is előre mennek a csomagok (mert szemétkedett a főnök), lehet beleszaladt egyszer egy ilyenbe is.


Tényleg rengeteg oka lehet ennek. Én mindíg felrakom. De ha érték van nálam akkor jobban figyelek.

Ha annyira akarja valaki a szennyest ellophatja. Nem fogok miatta sírni. De ha a 400ezres laptopom tűnik el, na az már veszteség.

2021. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Attól én is félek hogy ott felejtek valamit, de akkor mielőtt indulok az ajtóhoz, "átnézem" (2 másodperc alatt) az ülést is és a csomagtartót is.
2021. okt. 8. 09:40
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Így érzi magát és a cuccait biztonságban. Kicsit olyan ez, hogy hiába figyeled, bealszol 10 percre, és már viszik is a cuccod, sajnos oda kell figyelni.
2021. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
A fülkésnél az igazi, ott tényleg repült a háttal ülőre a menetirány szerinti csomagja.
2021. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A vonaton amivel én járok, csak egy keskeny csomagtartó van végig a "falnál"(?) bent, nem tud leesni semmi fékezés miatt, extrém esetben odébb csúszik pár centit.
2021. okt. 8. 12:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Onnan is letud. De ha egyszer fülkésbe, vagy fülkésből átalakítottba kerülsz ott megláthatod.
2021. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!