Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hallgatói jogviszony igazoláss...

Hallgatói jogviszony igazolással is érvényes tud lenni a diák bérlet? (buszra)

Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az nem erre szolgál, hivatalosan el sem fogadják. Diákigazolvánnyal érvényes. Ha most kezdted az egyetemet, vagy elvesztetted az egyébként érvényes diákodat, akkor az új diákigazolvány igénylése UTÁN tudsz kérni igazolást, amit kvázi ideiglenes diákigazolványként a rendes igazolvány megérkezéséig használhatsz, és el kell fogadnia a közlekedési cégeknek. De ez nem azonos a hallgatói jogviszonyigazolással! Egyébként a középiskolás diákigazolvány október végéig érvényes, tehát addig azt is használhatod, ha tavasszal érettségiztél és most vagy elsőéves.
2021. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most érettségiztem igen, Viszont másik városba mentem egyetemre, eddig semmi nem volt, a kozepsulisat mindenhol elfogadták, de ma egy buszsofőr azt mondta hogy ez nem jó, mert a diákon szereplő intézmény az nem abban a városban található mint ahová a bérlet szól (ahol ugye van az Egyetem)
2021. okt. 14. 21:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, erre az esetre jó az ideiglenes diák (ami egy papír, de mint írták előttem nem azonos a hallgatói jogviszony-igazolással). Ilyet eleve kell kapnod, amikor az új diákot igényled. Ha nem kaptál, menj be a tanulmányi osztályra (vagy ahogy ott hívják), és kérj egyet!
2021. okt. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!