Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKK mobilbérletet hogyan kell...

BKK mobilbérletet hogyan kell érvényesíteni? (És miért kell kétszer??)

Figyelt kérdés

Iszonyatos sor állt az automatánál, vettem egy mobil havi bérletet.

Sikerült a tranzakció, a bérletemnél írja is zöld betűkkel, hogy ÉRVÉNYES.

De mellette meg hogy olvassak be valamit felszálláskor...??


Mit kellene beolvasnom pl. a MÁV vonaton??

Vagy ez csak a jegyekre vonatkozik? A bérlet ha érvényes, akkor nincs teendő? De akkor miért írja?


2021. dec. 13. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Első ajtós járaton a kódot kell beolvasnod, vonaton a kalauz olvassa be a kódot, amit a telefonod generál.
2021. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első ajtós buszokon be kell olvasni az ott található QR-kódot. Elméletileg a metróban is, ha van ellenőr (utaskoordinátor), de ott nagyon sokszor láttam, hogy csak a bal alul található ,,részletek” menüpontban lévő QR-kódot mutatták be. Egyébként járművön felbukkanó ellenőröknek is utóbbit kell megmutatni.
2021. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne kétszer? Felszálláskor és/vagy ha kalauz/ellenőr jön. De ez a normál jeggyel/bérlettel is így vanm
2021. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs qr kód a bérletnél, csak egy üres fekete négyzet, ahova gondolom be kellene olvasni. Azt tudom hogy a metrón és a buszokon van, de a vonaton nincs semmiféle qr kód amit beolvashatnék....


#3

A bérletet eddig csak megvettem, és érvényes volt. Sose kellett beolvasni..

2021. dec. 14. 06:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig kell lennie egy ,,Részletek” fülnek bal alul, ahol van a QR-kódja a bérletnek az ellenőrök számára. Ide tartozik a vonat is.
2021. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ott a négyzet, de csak valami fekete-grafitszürke paca van ott. Kétlem, hogy az lenne beolvasható.

A rendes fekete-fehér kódot is nehézkes beolvasniuk a vonatjegyről, maxra tolt fényerő mellett. :((

Ezért gondoltam, hogy az csak egy minta kép, hogy ott kell majd megjelennie valami igazi infónak, beolvasás után...

2021. dec. 14. 07:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, nálam egy rendes QR-kód van ott, ebből kiindulva gondolom, hogy a tied is beolvasható. Mindenesetre biztos, hogy azt kell mutatni a kalauznak, mert beolvasható QR-kódot nem fogsz találni. No meg nem is túl életszerű, hogy felszálláskor beolvasod, aztán 10-15 percig hagyod menni az animációt, mire megérkezik valaki ellenőrizni.
2021. dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma kérték a vonaton, elfogadták, nem "csippantották" csak megnézték a dátumot. :)
2021. dec. 15. 16:18
 9/9 A kérdező kommentje:

Leírom, hátha valakinek hasznos lesz:

Majdnem megbüntettek a vonaton amiért nem látható a kód. A kalauz közölte hogy nem elfogadható az "érvényes" felirat és a dátum, ha nem varázsolok kódot akkor érvénytelen, tehát a vonatjegyem is az.

Némi kétségbeesett kotorászás után megtaláltam, hogy alkalmazásonként kikapcsolható a sötét mód. Ez megoldotta, azóta látszik a qr kód ott, ahol eddig csak fekete négyzet volt.

2022. jan. 4. 07:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!