Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akiknek nem kötelező maszkot...

Akiknek nem kötelező maszkot hordani és nem is hordják (pl. autisták), beléjük szoktak ezért sokan kötni a tömegközlekedési eszközökön illetve azokon a helyeken, ahol még kell hordani?

Figyelt kérdés
2021. dec. 13. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az autistákba, értelmi fogyatékosokba és hat éven aluliakba nem szoktak belekötni. Bár ki tudja...
2021. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Én azokat nem értem akik autóban, vezetés közben hordják, és persze egyedül ülnek a kocsiban
2021. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1: Hát én magasan funkcionáló autista vagyok speciel, és egy laikus számára rohadtul nem látszik kívülről, hogy bármi bajom lenne... Ugyanakkor holnap egész nap Bp-en leszek anyukámmal, és egész nap ott utazunk gyakorlatilag, és rohadtul nem szeretném ezt a rohadt maszkot felvenni, ha nekem nem kötelező... Ugyanis szemüveges is vagyok, és örökké bepárásodik tőle a szemüvegem, akkor azt le kell venni, utána meg már nem látok olyan jól, stb... Szóval ha nekem nem muszáj akkor "kihasználnám" ezt úgymond (ha csúnyán hangzik ha nem...), amúgy is 3x-osan be vagyok oltva... De van egy autista ismerősöm, aki szintén soha nem hordja a maszkot, és ő azt mondta nekem, hogy már sokan cseszegették ezért, meg beszóltak neki, stb... Gondoltam ezért kérdezem ezt meg, hogy ez igaz e...
2021. dec. 13. 19:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából sztornó a kérdés, mert közben most mondja az ismerősöm, hogy 2 év alatt csak 2x kötöttek bele, szóval egyáltalán nem olyan sokszor (én úgy emlékeztem - rosszul - hogy sokan...), igaz abból mind a 2 eset elég durva volt... :-(
2021. dec. 13. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs papírod vagy speciális kártyád róla, hogy az vagy, akkor semmit nem fogsz tudni kihasználni.
2021. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van AOSZ kártyám (és MÁK kártyám is)...
2021. dec. 13. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Elvileg nem kéne, hogy beléd kössenek, de múltkor pont egy autista írta itt, hogy egy buszsofőr nem akarta elvinni, és az utasok védték meg. De ha van igazolásod/kártyád jó eséllyel nem kötnek bele, egy-két hülye persze lehet az utasok és a sofőrök között is.
2021. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy bele lesz kötve az autistába. Rengeteg a primitív bunkó hülye ebben az országban.
2021. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ma (2022.03.10.) már nem aktuális a kérdés! De azért a kérdésedre válaszolva! A rendőr is meg büntethet, ha nem tudod kellő képen igazolni hogy autista vagy. Azt megfelelő dokumentummal ott a helyszínen kell igazolnod magad. Ha nem tudod igazolni hogy autista vagy akkor szabály sértést követsz el. Amiért pénz birság jár. De mint írtam ma 2022. március 10.-én már nincs érvényben a kötelező maszk viselési kormány rendelet. Így ennek értelmében, nem kell ma már a maszk!
2022. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!