Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK buszokon kell vonaljegyh...

A BKK buszokon kell vonaljegyhez kiegészítő?

Figyelt kérdés

Tehát, tulajdonképpen 1x voltam ilyen BKK-s buszon, mikor mentem be Csepelre a jégkorcsolya pályára barátnőmmel. Nem odavalósiak vagyunk, barátnőm egyáltalán nem jár busszal én meg csak a városomban közlekedővel járok. Az volt a legelső alkalom mikor mind a ketten Csepelre mentünk nagy busszal, pontosabban a 238-sal. Édesanyám mondta, hogy vennem kell vonaljegyet automatából, meg a buszon diák kiegészítőjegyet. Minden oké volt, vonaljegyek megvoltak, buszra szállunk fel majd kiegészítőt vennénk mikor megszólal a buszsofőr, hogy olyat nem kell vennünk ha van vonaljegyünk.


Tehát így a kis sztori idő után, meg szeretném kérdezni, hogy ez hogyan működik, mivel a közeljövőben is szeretnénk menni ilyen busszal. Most akkor ha veszek vonaljegyet, nem kell kérnem kiegészítőt és akkor csak felmutatom a jegyet, ők elveszik majd kicsit megtépik? :D


Nagyon örülök a segítségeknek előre is! <3 (szóismétlésért bocsánatot kérek ><)



2022. jan. 8. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vonaljegy, a vonal teljes hosszán érvényes. (Kivéve a HÉV-eket, azon csak a Budapest határig jó)


Jegykezelő gépbe kell bedugni és elsőajtós járatokon a sofőrnek felmutatni.

2022. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vonaljegy, ahogy az első is említette, mindenhol végig érvényes, kivéve a HÉV-en.


A Budapest határán kívülre közlekedő buszok (pl. Budaörs, Pécel, Törökbálint) esetén akkor kell kiegészítő (környéki-helyközi) jegyet venni, ha Budapest-bérleted van, mivel az csak a határig érvényes. (ezt be is mondja a busz egyébként)

2022. jan. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a segítségeket, tényleg nagyon hasznos volt nekem :D <33
2022. jan. 9. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!