Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Thököly útról eltűnhet valaha...

Thököly útról eltűnhet valaha a sín amin anno a villamos járt?

Figyelt kérdés
Szerintem kb. 25 éve megszünt a viszonylat, de a sínek még mindig ott vannak.

2022. jan. 19. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
nem, mert azokat még használják éjszaka
2022. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok összekötővágányokat, van ahol felsővezeték sincs - és nagyon nincs is mit mivel összekötnie.


Ezek a sínek szerintem akkor tűnnek el, ha muszáj lesz az egészet újraaszfaltozni, vagy ha vissza akarják vinni a villamosforgalmat a Thököly útra.

2022. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
dízelmozdonyról hallottál-e már?
2022. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam, de minek raknák rá éjszakánként daruval? Ráadásul nem összefüggő a megmaradt sín, a Hungária körútnál és a Nagy Lajos király útjánál is megszakad a folytonosság.
2022. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

A hivatalos indok az, hogy ha egyszer újra villamos fog ott járni, akkor egyszerűbb/olcsóbb a meglévő vágányokat felújítani, mint teljesen újat kijelölni.

Egyébként abszolút van mögötte logika, hiszen egy felújítás a tervezéstől az első kapavágásig szerintem kb. 2-3 év alatt lezajlik, míg egy új villamosvonal munkálatainak megkezdése a mai világban sok-sok, akár tíz év is lehet, ha van rá akarat. Más kérdés, hogy talán én sem élem meg, hogy ott újra villamos legyen. 17/F

2022. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a 44-es és 67-es villamos üzeme a mai napig is hivatalosan csak "szünetel". :(
2022. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Valójában sosem szüntették meg hivatalosan ott a villamosközlekedést, így maradt ez az exlex állapot. De ez erősen politikai kérdés is, mivel metrótól gyorsvillamosig minden főpolgár ígért a Thököly útra valamit, csak egyik sem tudta elérni a különböző kormányoknál, hogy meg is valósuljon. Most teljesen lekerült a napirendről e kérdés, de ennek nyílt beismerése lenne az, ha felszednék a vágányokat. (Pedig amúgy tök használhatatlan vágányok ezek, szóval ha ott valaha is villamost szeretnének, az alapoktól kellene újjáépíteni a pályát!)


És amúgy nem, nincs használatban az a pálya éjszaka sem, kivéve egy rövidke szakaszt a Bosnyák téren , amit a kocsiszíni menetek használnak.

2022. jan. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 10 deka farhát ***** válasza:
37%
A villamost a Thököly úti lakók is ellenzik, mert zörög és hangos. Inkább szívják a kék mozgójárda füstjét.
2022. jan. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1!

Ezt honnan szülted? Éjszaka sem használják, például azért, mert ez már 15 éve fizikailag is lehetetlen.

2022. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!