Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV diák bérletre a diákigazol...

MÁV diák bérletre a diákigazolvány azonosító számát kell ráírni vagy a kártyaszámot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma csináltattam bérletet és az azonosító szám került rá. De valakitől azt hallottam a kártyaszámot kellett volna megadni. Most ez hogy van? Nem akarom hogy megbüntessenek. Válaszokat köszi! :)

#MÁV #bérlet #diákigazolvány #havi bérlet #30 napos bérlet #tanuló havibérlet
2022. febr. 6. 22:28
 1/4 anonim válasza:
Az azonosító számot :)
2022. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

OM azonosítót kell,de akkor sincs baj,ha a kártya szám van rajta,mert az alapján is azonosítható.

Kártya csere esetén lehet probléma,de ez nem jellemző,csak kellemetlen,ha pont egy friss bérlet és épp iskolát váltottál.

2022. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő ugyanolyan jó! (Annak ellenére, hogy sokan azt hiszik és terjesztik, hogy csak az azonosító szám jó.)
2022. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vasút az azonosítót használja a kártyaszám helyett.

Azért,mert az nem változik akkor sem ,ha iskolát vált a diák vagy,ha elveszti az igazolványt és ideiglenes vagy új lesz kiállítva.

Nyilván nem egy egetrengető probléma ez.

De egy többezer forintos bérlet esetén ,ha épp az érvénytartam kezdete után lesz új diákigazolványa ,akkor nincs kellemetlenség meg utánajárás abból,hogy véletlenül az igazolvány száma került rá.

2022. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!