Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Komárnoban (szlovák oldali,...

Komárnoban (szlovák oldali, vagy hogy egy nagymagyarnak se legyen lelkifájdalma, felvidéki Komáromban) beszélnek magyarul a vasútállomás jegypénztárában?

Figyelt kérdés
pár hét múlva utazok valószínűleg onnan Ógyallára (Hurbanovo). a pénztárban tudok magyarul jegyet venni? magyar mellett beszélek németül, oroszul, és kicsit angolul, szóval ha idegennyelvet beszélnek az is jó nekem, de mivel a szlováktudásom elég szar (cestovný lístok, vlak, železnicna stanica, stb. ilyeneket tudok mondjuk, de ez nem sok) jó lenne valahogy úgy jegyhez jutni, hogy ez olyan nyelven történjen amit értek is
2022. febr. 16. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Sok jóra ne számíts! Hallottam sztorikat apóstól, aki kint dolgozott évekig a szlovákoknál, hogy jellemzően ha megtudják, magyar vagy, akkor nem hajladóak magyarul megszólalni, miközben előtte hallottad mással így beszélt. Vidd a google fordítóta telefonodon, több mint a semmi.
2022. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg tudni fog. Olykor persze előfordul, hogy olyat raknak oda aki nem tud akár szándékosan.

De nem kell ott sokat beszélni. Megmondod hogy Hurbanovo felirod papírra az időt megmutatod aztan annyi.

Amúgy nem ertem a kérdésben mi az a nagymagyaros lelkifajdalom.

Egyszerűen magyar kontextusban nem használjuk a Komárno kifejezést mivel a város magyar neve Komárom.

2022. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

2. Nem neki van fájdalma, hanem csak élcelődik.

Révkomárom a magyar neve.

Pár éve volt ott dolgom, két pénztáros közül csak az egyik tudott magyarul. Ő nagyon készséges volt.

2022. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem az a kérdés, hogy tudnak-e, hanem hogy fognak-e. A válasz pedig 90% nem. Mi 2 éve voltunk határmentén Szlovákiában, beugrottunk egy boltba. Kasszánál full magyarul beszélgetett telefonon az eladó, odamentünk, magyarul köszöntünk/beszéltünk hozzá, ő meg egy árva szót nem volt hajlandó magyarul visszaszólni, kizárólag szlovákul. Aztán ahogy végeztünk, elpakoltunk, ő meg felvette a telefont, hogy "na bocsi itt vagyok".


Mivel ő maga is magyarul beszélt, ezért nem hiszem, hogy baja lenne a magyarokkal, persze nagyon sokaknak van, ez egy ilyen kölcsönös ellentét, de ebből az esetből kiindulva nekem egy kicsit gyanús, hogy valami utálkozó fasztarisznya főnök ad ilyen utasítást az alkalmazottaknak. És biztos vagyok benne, hogy ez szinte mindenhol így van. Ha nincs kiadva utasításba, akkor meg maguktól ilyenek, de hogy ilyenek, az biztos.

2022. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
csak azért írtam a nagymagyaros dolgot, mert nem akartam, hogy valaki belém álljon mert szlovákiát mondok. számolni nagyjábol tudok szlovákl, szóva az idővel remélem nem lesz gond
2022. febr. 16. 17:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg online a jegyet, akkor nem kell beszélgetni. Amúgy köszönsz szlovákul, mondod a várost és fognak adni jegyet.
2022. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy én itt élek ilyet még sehol nem tapasztalatam amit a 4-es ír.

Ahol tudnak magyarul, magyarok dolgoznak ott a magyar ügyfelekkel mindig magyarul beszélnek.

A szlovákok szoktak nagyon gyakran panaszkodni, hogyha délre jönnek magyarul akarják kiszolgálni őket amit felháborítónak tartanak és botrányosan kezelik. De én is tapasztaltam már ha egy magyar kisváros üzletjébe megyek automatikusan csak magyarul köszönnek.

2022. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem azért, mert nem tudnak, hanem mert nem akarnak.
2022. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te figyu, ha az oroszt vágod, azt bevetheted, azt nagyjából megértik a szlovákok meg a csehek is. 😉
2022. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd megpróbálkozok valami orosz-szlovák hidriddel 😅
2022. febr. 16. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!