Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszjegy vagy bérlet?

Buszjegy vagy bérlet?

Figyelt kérdés
volánbussal vagyok kénytelen járni a munkahelyemre ami 7 km re van és havonta 16 napot dolgozok a buszjegy 250 ft ba kerül a teljes bérlet 9000ft a félhavi 4700ba melyik érné meg jobban csak mer a buszsöfőr szólt miért nem veszek bérletet
2022. márc. 2. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogyan dolgozol 16 napot. Ha nem egy félhavi bérlet időszakában, akkor annak nincs értelme.

16 alkalommal a jegy oda-vissza 8000 Ft, a havi bérlet 9000 Ft. A bérletet nem csak munkába járáskor használhatod, nem tudom mennyiszer utazol egyéb okból. Jogszabály szerint a munkába járásra alkalmas helyközi bérlet árának legalább 86%-át a munkáltatónak meg kell térítenie a munkavállaló részére.

Te tudsz ezek alapján dönteni.

2022. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
úgy dolgozok 16 napot hogy ennyi a munkanapom mivel éjsazkás vagyok
2022. márc. 2. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18x mennél, akkor pont ugyanannyi lenne.

Annak éri meg,aki heti 5 napos heteket dolgozik, esetleg azon felül is használja.

Neked így nem érdemes.

A sofőr gyakran lát,de nem minden nap, gondolom nem számolja,hogy hányszor mész,csak az 5 napos munkahét alapján javasolta.

2022. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet idegesítettem hogy mindíg jegyet kérek
2022. márc. 2. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:
18%
8 altalánost előbb. Ez valami szöveges feladat?
2022. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!