Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért épp a személyvonattal? ...

Miért épp a személyvonattal? /Székesfehérvár-Bp.között/

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan aki esetleg Székesfehérvár és Bp.Kelenföld/Bp.Déli között ingázik azaz nem köztes helyen száll fel vagy le miért száll fel a (majdnem) mindenhol megállós személyre (G43, Z30) ahelyett, hogy a már pótdíjmentes IC-k között válogatna minden óra 12 (Göcsej/Bakony), 37 (Balaton, Tópart)-es indulással tehát félórás ütemben mennek felváltva. Beülsz szépen abba kocsiba amibe nem kell IC pót és helyjegy és fenn vagy 30-35p alatt.


Én nem engednék eladni Szfvár-Kelenföld és Déli viszonylatra vagy vissza jegyet óra 12, 37ig személyekre (tudom ezt megoldani a rendszerben plusz munka lenne, de nem hiszem azt, hogy ezek az utasok nem tudnak erről:( [link]


Tegnap is telibe mögöttem telefonál egy nő (a 14:18-on) és hát természetesen Kelenföld volt az úticél (és nem, nem Kőbánya v

Fradi azt teljesen meglehet érteni mieét megy G43-al) a többit nem tudom. Csak egy kicsit kell előbb kiérni és mindjárt nincsenek annyira megtöltve azok az 1 egységnyi Flirt-ek.



2022. márc. 5. 12:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi erővel minek mennek Debrecenbe a gyorsvonattal, amikor negyed órával előtte indul az IC.
2022. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Én pont ezen az úton járok egyetem miatt.

Több oka is van, ha valaki zónázóval megy Kelenföldről vagy Déliből Fehérvárra, esetleg vissza.

1. Azzal a vonattal megy, amit elér.

Volt olyan többször is, hogy a 42-est nem értem el, de a 48-ast igen. Azért nem fogok rohanni, hogy elérjek egy vonattot, ami gyorsabban van Budapesten, ha nem sietek.

2. A zónázókon általában több hely van, és kényelmesebbek

Mivel a sebes és IC vonatok továbbmennek egészen Szombathelyig pl, végig a Balaton mentén, ezért sokkal többen vannak rajtuk, és még csak nem is annyira kényelmesek. Jobban szeretem ilyen szempontból a zónázókat, mert nyugodtan le tudok ülni, kultúrált, és halkabb, mint a gyors.

3. Sokan szeretnek utazni

Ez azt jelenti, hogy szívesebben ülnek plusz 20 percet nézelődve.

2022. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#1-es na, de ezzel a gondolatmenettel élve kár volt bevezetni ezt az előnyt, ha nem péntek van és csúcsidő ezek elég üres vonatok 4-4 kocsival megy mindegyik amik közül 1-1 IC
2022. márc. 5. 12:36
 4/27 A kérdező kommentje:
Ja és rossz a példád, a nyíregyi sebes (ex záhonyi) sohase állt meg a Bp.-Cegléd közti szakaszon az elővárosi megállók szinte mindegyikén (itt viszont van egy Érd a vonalon ami elég jelentős utasforg.-ot bonyolít és nincsen ott megállós IC, sebes.
2022. márc. 5. 12:38
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
De ha mindegyik vonat utasait egyre zárnád össze, már nem biztos, hogy elég lenne. A kapacitást meg úgy kell tervezni, hogy a pénteki csúcsidőben is elég legyen. Na meg a vonat Pesten megfordul, vagy elmegy másik vonalra, valahogy oda is kelk jutnia, ha meg már odamegy, miért ne vihetne utasokat, ha csak párat visz, már jól járt a vasúttársaság, mert bevétel, míg üresen csak költség a vonatot elvinni Pestre.
2022. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
#2-es én vasútmániásként úgy gondolom, hogy Flirt-eknél minden kényelmesebb
2022. márc. 5. 12:40
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Na meg igen, ott van Érd is a maga 5 vasúti megállóhelyével, az azért igen jelentős forgalom és mint mondtad, az IC nem áll ott meg, így az Érdre utazóknak eleve kiesik.
2022. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#6-os Nem megy az üresen, nem értem mit beszélsz. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem élnek az előnnyel sokan, vagy tudtukon kívül vagy tudatosan...
2022. márc. 5. 12:42
 9/27 A kérdező kommentje:
De ti nem olvastátok el milyen viszonylatról beszélek :D
2022. márc. 5. 12:43
 10/27 A kérdező kommentje:
Legalábbis te.7-es
2022. márc. 5. 12:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!