Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik Somogy megye két,...

Melyik Somogy megye két, egymástól legtávolabb fekvő buszmegállója?

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Kaposújhely-Felsőbarcs (139 km)
2022. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én arra vagyok kíváncsi, melyik a Föld két egymástól legtávolabb fekvő buszmegállója.
2022. márc. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Balatonvilágos, Mező utca - Szentborbás, forduló 178,7 km
2022. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyünk egy kísérletet. Somogy megye alakjából látni, hogy a legnagyobb távolságot a jobb felső sarkából kiindulva lehet mérni. Itt Balatonvilágos település található. Ez a kiindulópont. Ha elkezdünk légvonalban távolságot mérni, akkor a déli határ mentén lesz olyan 120 km környékén a légvonalbeli távolság. Én a legtávolabb található település, amit mértem az Szentborbás volt, kb 130 km légvonalban Balatonvilágostól. Ha Szentborbástól nézem, akkor az irány, amerre haladni kell az az észak és az észak-keleti irány között van, de az északihoz áll közelebb. Ez azt jelenti, hogy Balatonvilágoson valószínűleg a legészakibb buszmegálló lesz a nyerő, Szentborbáson a legdélibb. Itt érdemes megnézni, a balatonvilágosi buszmegállókat. Balatonvilágos, balatonaligai leágazás és Balatonvilágos autópályamérnökség kiesnek, mivel ők már nem Somogy megyében vannak. Így maradt Balatonvilágos, Mező utca. Szentborbáson könnyebb a helyzet, ott csak Szentborbás, forduló megállót találtam. Vagyis a 3-as teljesen jó választ adott. A két megálló légvonalban mért távolsága kb 129,88 km. Közúton 167 km a Google szerint. Persze lehet 172 km is, attól függően, melyik felajánlott útvonalat fogadjuk el (a rövidebb keresztülvisz Kaposváron). A 3-as jó választ adott egyébként, kár hogy le lett pontozva
2022. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!