Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha előbb jár le a bérletigazol...

Ha előbb jár le a bérletigazolvány mint a bérlet, akkor a bérlet onnantól kuka?

Figyelt kérdés
Kismama bérletem van, ami ma lejár. Vennék újat, de a bérletigazolványom lejár április első hetében. A Gyed határozatom még sehol így nem is tudok újat csinátatni. Vagy megjön addig vagy nem. A lutrira nem merek újat venni ha két hétig kuka a bérlet
2022. márc. 21. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én innen azt hámozom ki, hogy nem lesz már érvényes a bérleted: [link]


Ha valóban két hétig jó még a bérletigazolványod, akkor a "lutrira" vett kisgyermekes bérlet is megéri - 3450 forint az messze olcsóbb, mint az egész árú bérlet fele. Ha meg addig megjön a határozat, akkor a hónap maradék részére is jó lesz (talán ha az igazolás száma változik, cserélni kell a bérlettel együtt kezelési díjért).

2022. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elvileg a bérletigazolvány száma nem változik. De mivel a munkahelyen küldi ki az igénylőt, ami még nem történt meg, így kizárt hogy ebből időben határozat legyen. A bkv-t kizárólag hétköznap használom (a hétvégi előlszállós buszozás 3 gyerekkel iszonyatos tortúra) és akkor sem minden nap, mert van hogy csak a harmadik busz alacsony padlós és az is tömve van. Akkor hazajövök gyalog, reggel pedig mindig gyalog megyünk. Szóval amit fix, az a napi két megállónyi út és esetleges még egyszer 2-3 megálló. Így nekem nem igazán érné meg két hétre a 3500 Ft sem. Plusz elvből nem fizetek ki valamit ha csak félig tudom használni. Lehet hogy inkabb beruházok 2-3 jegyre, hogy ha mondjuk esik vagy messzebb megyek, akkor legyen.
2022. márc. 21. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!