Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van itt olyan aki Olaszországb...

Van itt olyan aki Olaszországban él? Vonatjáratokat illetően van amit nem értek?

Figyelt kérdés

Természetesen próbálkoztam az olasz vasút honlapján utánanézni a dolognak, de eddig nem jártam sikerrel.


Szeretnék egy nyaralást tervezni augusztus 18 és 22 között. Nápolyba utaznék repülővel és onnan a környékre vonattal vagy adott eseteben busszal.

Arra lettem figyelmes, hogy az adott dátumokra alig listáz ki vonat illetve busz járatokat a honlap, de más oldalakon se láttam sok járatot (se busz se vonat) csak ilyen 1-2t.


Megnéztem nincs akkor nemzeti ünnep.


Mi lehet az oka, hogy ennyire nincsenek akkortájt járatok?

Aki esetleg Olaszországban él és szokott tömegközlekedni, tudja mi lehet az oka?



2022. márc. 27. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár Róma környéke, de nem jár kevesebb busz-vonat ünnepnapokon. A busz közlekedés eléggé kiszámíthatatlan. A vonat pontos és gyors. A Moovit alkalmazást ajánlom, az egész jól mutat tömegközlekedéses útvonaltervezést, és a menetrend információi is egészen pontosak.
2022. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó nehéz úgy válaszolni , hogy semmilyen konkrétumot nem adsz meg. Legalább település szinten segíthetnél, hogy tudjunk keresni és tanácsot adni.


Simán lehet, hogy van olyan regionális közlekedésszervező vagy szolgáltató cég, amelyiknek nem akadtál eddig rá a honlapjára. (Pl eleve az “olasz vasút” meghatározás bizonytalan számomra, hiszen nem a Trenitalia az egyetlen szolgáltató , pláne regionális közlekedésben )

2022. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még valami:

Vonatjegyet mennyivel előbb érdemes megvenni?

Ha veszek repjegyet, azzal együtt érdemes a vonatjegyet is, vagy azt elég csak később? Adott esetben ott helyben?

2022. márc. 27. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Én mindig helyben szoktam vonatjegyet venni, ha lekésem, akkor nem bukom az árát.
2022. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es, mondjuk ez sokszor kontraproduktív , például olasz távolsági vonatok esetén is óriási különbség van az előre lefoglalt és utolsó pillanatban megvett jegyek ára között.
2022. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán az állomáson vedd meg a jegyet. Automaták vannak, amin lehet nyelvet váltani angolra. Sok helyen a peronon az oszlopokon vannak ilyen kis készülékek, azokba bedugva tudod érvényesíteni a jegyet mielőtt felszállsz a vonatra.
2022. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Én laktam egy ideig Nápolyban. Tömegközlekedést tekintve káosz maga a város és a környék is, a városban menetrend, mint olyan, nem létezik igazán. Viszont a következőt ajánlom: Vonattal el tudsz jutni Sorrentoba (Circumvesuviana a Garibaldirol), busszal Amalfiba (van kozvetlen Nápolyból is, a Molo Beverellorol indul). Visszafelé nincsen, így vonattal kell hazajutni ha még aznap este szeretnél visszamenni Nápolyba. (Amalfi-Sorrento busz, Sorrento-Napoli Circumvesuviana). Positano ugyanígy.

A Vezúvra, Herculaneumba és Pompeibe szintén vonattal érdemes menni (Circumvesuviana- Ercolano és Pompei Scavi). Az állomáson elég megvenni a jegyet.

Hová szeretnél elkirándulni pontosan?

2022. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!