Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv Felsővezeték szerelő es...

Máv Felsővezeték szerelő es Kocsirendező tanfolyam mekkora időtartamú?

Figyelt kérdés

Szeretnék hamarosan jelentkezni a MÁV hoz felsővezeték szerelő vagy kocsirendező pozicióra. Nem tudom még melyik lenne a jobb választás.


Írták a hirdetésben hogy a képzést ők biztosítják.


Mennyi időtartamúak?

Milyen nehezek ?


Ha valaki dolgozik ilyen pozíciókban vagy van ilyen családtagja, ismerőse megköszönném ha írna véleményt, átfogóan minden érdekelne .



2022. márc. 29. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

A felsővezeték-szerelő egy igencsak sportos munka. Műszakba kell járni, éjjel-nappal, ügyeletben szombat vasárnap, esőben, hóban, tűző napsütésben, mínusz ezerben elpattanó felsővezeték javításhoz is menni kell.


Ha jó szakember leszel, ötössel végzed a tanfolyamot,akkor talán még jól is keresel.


Amúgy nagyon észnél kell lenni, mert ha ott megcsap az akárhány ezer volt, neked reszeltek.


A kocsirendezés az más..ott egy kiírás szerint kell a vagonokat akasztani,stb..


Hát nem tudom..a kocsirendező valószínű hogy kicsit lenézett foglalkozás, de ez nem biztos..


Ha kedves ember vagy, jó kolléga, akkor mindenhol szeretni fognak. A fizetés? Hát az annyi, amennyi..


Ez utóbbit próbáld meg, ha nem tetszik, még bármi lehet belőled.

2022. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy nagyon észnél kell lenni"

Azért van a tanfolyam!


"Hát nem tudom..a kocsirendező valószínű hogy kicsit lenézett foglalkozás, de ez nem biztos.."

De... Általában az egyszerűbb emberek dolgoznak ebben a pozicióban. Annak kb mindenki is a főnöket és megmondják neki mit kell csinálni. Gondolkodni nem kell sokat. És ha már veszély: Nem tudom melyik a jobb ha a 25kV éget szénné, vagy ha elesel a síneken és kettévág a vonat.



Fél év szokott lenni általában a suli.

A forgalomi része a legrosszabb, azt nehéz megtanulni.

Ha van valami villanyszerelős szakmád, akkor a felsővezeték-szerelés nem lesz nehéz.

2022. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz nem árt, ha bírod a magasságot...

Pár hónapja hallottam két egyénről is, akik belekezdtek, aztán mikor először kellett élesben felmászni, akkor döbbentek rá, hogy nekik tériszonyuk van, és léptek is kifelé.

A harmadik meg nem kötötte ki magát, mert a "profik" se kötötték ki magukat, de csimpaszkodás közben elfogyott az erő, és hanyatt ledobta magát az oszlopról. Nem lett komoly baja, de pár napra kórházba került.

A felsővezeték amúgy 25 E Volt, de ha szerencséd van, mindig kikapcsolt és leföldelt állapotnál dolgozol rajta.

2022. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!