Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest GO-s jegyet lehet a...

Budapest GO-s jegyet lehet a metrópótló buszon újraérvényesíteni?

Figyelt kérdés
Szóval van ez a Bkk GO, megveszem a jegyet, 4-es metró lépcsőn érvényesítem, és amikor szállok át a 3-as metrópótló buszra Kálvin téren, ugyanazzal a jeggyel beolvasom a QR kódot a busz oldalán? Vagy elég bemutatni a sofőrnek a használt jegyet? Bocs ha hülye a kérdés, csak nem akarok ott 50 ember előtt töketlenkedni tapasztalatlan pesti tömegközlekedőként :D

2022. ápr. 5. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Metrópótlón nem kell a sofőrnek mutatni semmit. Bármelyik ajtón felszállhatsz.

Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de hasznos lehet ezzel tisztában lenni.

2022. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A választ megkaptad, de bevsllom neked, pestiként sem tudom, a digitális jegyeknél hogyan van megoldva ez? A kód olyan, hogy a rendszer tudha, hogy egy kényszerű átszállás?
2022. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha időalapúról van szó, akkor azt mindenhol be kell olvasni a kódot. Ez azért kell, mert ha a 29. vagy 89. percben felszállsz a pótlóra és később jön az ellenőr, nem tudod bizonyítani, hogy az érvényességi időn belül szálltál fel a járatra. A megjelenő kód csak akkor érdekes, ha a metrónál beléptető személyzet áll vagy elsőajtós a busz.


Vonaljegy esetében elvileg mindenhol érvényesíteni kell.

2022. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, vonaljegyet csak egyszer tudtam érvényesíteni. Metró után a pótlóbuszon már nem engedte mégegyszer. Szerintem erre az esetre nincs felkészítve a rendszer :D
2022. ápr. 17. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!