Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van olyan kisvasút az országba...

Van olyan kisvasút az országban, aminek nem csak turisztikai szerepe van?

Figyelt kérdés
Hanem mondjuk vannak rendszeres használói, akik munkába vagy a piacra járnak vele.

2022. ápr. 25. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a mátrafüredi kisvasúttal jártak be osztálytársaim suliba Gyöngyösre.
2022. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Igen. A gyermekvasút (volt úttörővasút), de a régi erdészeti vonatok többsége is ma már csak turistákat szállít.
2022. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Balatonfenyvesen vannak még hivatásforgalmi (elsősorban iskolába járó) utasok.
2022. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, és hülyeséget írtam. Az turisztikai célt szolgál csak, bár mintha építésekor hivatásforgalmat is szántak volna neki.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy nem csak turisták használják.

2022. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"2. vagyok, és hülyeséget írtam. Az turisztikai célt szolgál csak, bár mintha építésekor hivatásforgalmat is szántak volna neki."

#4 nem egészen hülyeség, ugyanis a gyermekvasút részben oktatási-nevelési célból épült, és ezt a szerepet részben most is betölti

2022. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A Balatonfenyvesi ilyen, ott járkálnak vele az emberek és kb normális menetrend is van. Somogyszentpál - B.fenyves között.

Aztán ott a csömödéri, ott van faszállítás rendesen! Elég hosszú a vonalhálózat és egész jó állapotban is van.

2022. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Aztán ott a csömödéri, ott van faszállítás rendesen!"

Elnézést, pontatlan volt a kérdésem, arra gondoltam, hogy a gazdasági funkción és a turizmuson kívül használják-e. (Tehát személyek utaznak-e vele rendszeresen?)

2022. ápr. 25. 17:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem.

Hát a csömödérin szerintem van.

2022. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A csömödérin a díjszabás nem éppen a hivatásforgalomnak kedvez, de a ritka buszok miatt bizonyára akad olyan, aki nem turistaként utazik rajta.


És a balatonfenyvesi gazdasági vasút határozottan ilyen még.

2022. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A pörbölyi vasúton a gemenci erdő és vadgazdaságban kitermelt fát is szokták hordani, ott a turisztikai csoportok fuvarozása csak nagyon kis szelet.
2022. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!