Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz, hogy Nyíregyházán a...

Igaz, hogy Nyíregyházán a taxisok nem mennek ki romák lakta címekre?

Figyelt kérdés

Most először vagyok a városban és egy taxis mesélte, hogy nem vesznek fel roma utast, mert állítólag probléma volt velük. Nem a romákat akarom védeni csak furcsának találom ezt. Törvényesen megengedett az ilyen diszkrimináció, hogy valakit a bőrszíne miatt nem szolgálunk ki a 21edik századi európában? Az ő pénzük nem ér annyit mint az enyém,vagy akárki másé?

Holnaptól már az üzletekbe sem fogjuk beengedni őket, aztán csodálkozhatunk, hogy a romák körében miért gyakoribbak a bűnesetek.



2022. máj. 2. 18:47
 1/8 anonim válasza:
82%

"Törvényesen megengedett az ilyen diszkrimináció, hogy valakit a bőrszíne miatt nem szolgálunk ki a 21edik századi európában?"


Törvényesen nem megengedett, de a cigányok diszkriminációja sokszor előfordul a 21. századi európában (mintha valami szent hely és idő lenne úgy van mindig emlegetve).

2022. máj. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Tessék, találtál egy piaci rést. Költözz nyíregyre, légy taxis és hordhatod cigókat.


Holnaptól pedig te is csodálkozhatsz, hogy miért rakták beléd a kést.

2022. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
azt nem tudom, de pizzériák/éttermek honlapján olvastam már kiszállítással kapcsolatos megjegyzésnél, hogy a Huszártelepre (gyk: a gettóba) nem szállítanak... :DD
2022. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
89%
Teljesen igazuk van. Ki az a hülye, aki önként és dalolva megkéselteti és kiraboltatja magát, meg összekoszoltatja a kocsiját dögevőkkel? Mindenkinek joga van eldönteni, hogy kivel üzletel.
2022. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Én se mennék ki az biztos.

Nem guszev az?

2022. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Elmondok egy szomorú történetet. Jártam régen box edzésre(előtte kick-boxra, amin kiedződz rendesen de normálisan megtanulni ütni ott nem fogsz) talán 3ik 4ik alkalommal, már sparringolnom kellett egy cigoval. Mondom neki játszunk most még csak félerővel, azt mondja jó, de ennek ellenére teljes erővel támadott. Még jó hogy tanultam ezelőtt superman és forgó ütést (ami sima boxba nincs és nem is engedélyezett) ami után visszább vett és megúsztam sérülés nélkül. De egy a lényeg látta hogy magyar/új vagyok és nagyon szét akart verni. Ilyet a magyarok sosem csináltak, mert mi ésszel játszottunk és lehetőség szerint vigyáztunk a másikra. Szóval minden ok megvan rá hogy diszkriminálják őket. Nagyon helyes. Tettek is érte!
2022. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
6-os, nagyon pontosan leírtad, mi itt az igazi gond. Tehát téged EGYSZER majdnem szétvert EGY cigány, ahogy engem is EGYSZER végigkergetett a parkon EGY másik az órámért, de ezért úgy gondolod, hogy az ÖSSZES cigány MINDIG eredendően rossz. Ellenkező esetben vérlázítónak tartanád azt a gyakorlatot, hogy a Guszevre nem megy ki a taxis, a pizzafutár, a mentős is rendőri kíséretet vár, vagy épp indokolatlanul ritkán jár ki a busz. Miért? Mert valóban a megszokottnál magasabb a környéken a problémás emberek aránya, csakhogy a társadalom nem ezeket az embereket emeli ki a közösségből, hanem hagyja, hogy miattuk a többség se juthasson hozzá egy sor szolgáltatáshoz.
2022. máj. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg nem a bőrszíne, hanem a (nem létező) viselkedéskulturája miatt nem szolgálják ki.
2022. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!