Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestre milyen gyakran...

Budapestre milyen gyakran érkeznek Airbus A380 vagy Boeing 747 gépek?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni Vecsés mellé spotterkedni, és 1 ilyen fentebb említett nagyobb repülőt szeretnék látni. Nézegetem folyamatosan az érkezéseket 1-2 nappal előtte, de eddig még egyet sem láttam. Mindig csak a kisebb repülők jönnek ide.

2022. jún. 7. 15:46
1 2
 1/16 Japán Gulyás ***** válasza:
A Földön nagyon ritkán találkozol ezekkel a gépekkel, havi 1-2 alkalommal, Bécsben talán heti 3-4-szer, de mióta ukrán légtérzár van nem is a Földön érdemes keresni őket, hanem a levegőben távcsővel. Most ebben a pillanatban is akad 3-4 Dreamliner a magyar légtérben, mivel a nyugat-keleti légi útvonalaknak pont a közepére esik az ország, de katonai A410M, Stratotanker meg Herculesek is napi szinten többször repülnek át fölöttünk.
2022. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A levegőben távcsővel, kamerával rendszeresen szoktam figyelni őket, de most kifejezetten le- vagy felszállás közben szeretném őket minél közelebbről látni. Azt sajnos gondoltam hogy ritka, Budapestre nem feltétlen éri meg snekinek ilyen nagy gépeket küldeni. Nem Dubai vagyunk.
2022. jún. 7. 16:02
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
így van
2022. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

1-es, kicsit nézz utána a dolgoknak mielőtt hülyeségeket írsz, eléggé tájékozatlannak tűnsz a témában.

A380-as valóban ritka errefelé, a reptér már egy ideje alkalmas a kiszolgálásukra, viszont nincs olyan légitársaság akinek megérné ekkora gépet üzemeltetni Budapestre. Így jelenleg legfeljebb kényszerleszállás miatt jöhet ide ilyen gép, ha jól emlékszem, egyszer volt is rá példa. Legközelebb egyébként Bécsben szoktak járni rendszeresen.

Nem ez a helyzet a 747-essel (közismertebb nevén Jumbo, a Dreamliner a 787-es...), hiszen ezek közül rengeteg át lett alakítva teherszállító géppé (cargo). Több cargo légitársaság is van (például Aerotranscargo, Cargolux, Rom Cargo Airlines, talán még az Air China is..), akik Budapesten is megfordulnak szinte napi rendszerességgel. Viszont a teherjáratok jellemzően éjjel repülnek, így valószínűleg vagy korán reggel, vagy későn este kell keresned őket, illetve a menetrendben sem szerepelnek.

2022. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Fél órája érkezett egy 747...
2022. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Flightradar alkalmazás, mindig tudod csekkolni mik jönnek és mennek itt nálunk. :)
2022. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nézem napjában többször is, de még egyet sem láttam, még az előrejelzésekben sem. Javarészt A319-320-321, meg a hasonló kategóriák vannak.
2022. jún. 9. 09:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4. Air Chinat láttam késő délután is, még pár éve :D

De jogos, este mennek a Cargo gépek.

2022. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

Cargolux 747-ese jelenleg is bent áll, nemsokára indul, igaz korábbra volt tervezve de valamiért csúszik úgy tűnik.

2022. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen tényleg! Na ezt jó lett volna elcsípni, csak az a baj, hogy messziről (120km) mennék, nem tudok csak úgy kiugrani bármikor.

Nem tudom, a teherszállító gépek menetrendjét meg lehet nézni valahol? Ahogy nézem, csak az utasszállítóké vannak fent.

2022. jún. 9. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!