Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Kőbányai úti Eiffel csarnokb...

A Kőbányai úti Eiffel csarnokból hogy kellemesebb a Flórián térre menni: a) 1-es villamos, ami rövid út, de a Kőbányai út-Stadionok között este 10 körül nem kellemes, b) 9-es busz, lényegesen hosszabb úton, de jobb utasokkal?

Figyelt kérdés
Legutóbb úgy láttam, hogy lényegesen többen választottuk a 9-es buszt.

#Eiffel csarnok-Flórián tér #1-es villamos vs 9-es busz
2022. jún. 11. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két tévedést látok a kérdésben.

Az egyik, hogy az 1-es villamos este veszélyes. Nem veszélyes. De ha biztosra akarsz menni, közvetlenül a vezetőfülke mögött tartózkodj.

A másik, hogy a 9-es busz jobb közönséggel bír, mint az 1-es villamos. Ez sem igaz. A Nagykörútig bezárólag elég lepukkant környékeken megy, és nem a társadalom krémje lakik arrafelé. Ez azonban nem azt jelenti azt, hogy különösebben veszélyes lenne.

Évente hallasz pár alkalommal ezekről a viszonylatokról a bűnügyi hírekben, és ebből alakul ki az a hamis benyomásod, hogy veszélyesek. Pusztán statisztikai alapon belátható, hogy nem lesz bajod. A számítás alapja: mennyiszer közlekedik tömegközlekedési jármű 1 év alatt az adott az adott viszonylat adott vonalszakaszán (több százezres nagyságrend) és ebből mennyi inzultus történik, ami hírértékű. Ez alapján az jön ki, hogy nagyobb esélyed van szerencsejátékon milliókat nyerni, mint arra, hogy bajod essen a 9-es buszon vagy az 1-es villamoson.

A 99-es buszról is azok híresztelik, hogy veszélyes, akik nem szoktak utazni rajta.


Összességében, az 1-es villamos a praktikusabb eljutási mód.

2022. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es villamos vonalán lakom, ráadásul nem messze az Eiffel csarnoktól.


Kérdező, az igen! Van a kérdésedben bőven indokolatlan para és van, amit picit rosszul tudsz. ;)


Maximálisan osztom az 1-es véleményét.

2022. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen utazom késő este az 1-es villamossal a Puskás meg az Árpád híd között, illetve néha az ezen az útvonalon közlekedő éjszakai buszokkal is ( 901, 918 ), és semmi veszélyes nincs benne.
2022. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden attól függ ki mit tart "veszélyesnek". Ha valakinek csak a géppisztollyal hadonászó rablógyilkos a veszélye,s olyannal tényleg kicsi az esély hogy találkozol.

Nekem viszont személy szerint a veszélyes, de legalábbis minimum a kerülendő kategória a drogos zombik, a sugárban okádó részegek meg a tarháló cigány bandák is, és ezek azért jóval nagyobb eséllyel tűnnek majd fel bármelyik vonalon, mint a lottónyeremény amit az egyes említ. :D

2022. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik vasárnap du. 2 körül az 1-esen egy nő arról beszélt telefonon, hogy akkor tárgyalják x ügyét, hogy előzetesbe kerüljön-e, vagy sem. Senkit nem inzultált (előbb szállt le, mint én), de nem volt kellemes hallgatni, viszont kellet, mert olyan hangosan beszélt.
2022. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az Eiffel csarnoktól mész, ott sokan szállunk fel az előadásról menet, nincs probléma. Én az Astoriáig szoktam menni, elég sokan vagyunk ahhoz, hogyne legyen gond.
2022. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#3 Nem a Puskás-Árpád híd szakasz a rossz hírű, hanem a Kőbányai út-Puskás.
2022. jún. 12. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!