Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el Debrecenből...

Hogyan jutok el Debrecenből Miskolcra vonattal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövöhéten Debrecenből Miskolcra kell mennem vonattal és rengeteg kérdésem van, mivel még csak egyszer utaztam vonattal egy csoporttal, egyedül még soha.

1. A vasútállomás várótermében a táblára a vonat neve lesz kiírva (jelen esetben a Tokaj IC) vagy mi?

2. Honnan tudom, hogy hanyas vágányról indul a vonat?

3. Az első és másodosztály között mekkora a különbség, illetve mi?

4. Ha első osztályra veszek vonatjegyet akkor könnyebben megtalálom a kocsit? Másodosztályon hova van kiírva a kocsi szám? Akár akárhol felszállhatok a vonatkra és végigsétálhatok rajta a helyemet keresve?

5. Hogyan találhatom meg a helyemet a kocsiban?

6. Pót és helyjegyet hol tudok venni?


Minden választ előre is köszönök, bocsi a bugyuta kérdésekért!!!



2022. jún. 13. 15:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
13%

1. A vonat neve.


2. 3 As vágányról indul, utaztam már azzal.


3. Szinte semmi, csak jobb a berendezés.


4. Ha első osztályra veszek vonatjegyet akkor könnyebben megtalálom a kocsit?

Igen

Másodosztályon hova van kiírva a kocsi szám?

Vonat hátulján.

Akár akárhol felszállhatok a vonatkra és végigsétálhatok rajta a helyemet keresve?

Igen


5. Meg kell nézni a számítást



6. Kalauztól.

2022. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez most életmentő volt!
2022. jún. 13. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Online is lehet jegyet venni, pótjegyet, helyjegyet, mindent. A kalauznál nem biztos, hogy tudsz. Azért nem annyira bonyolult, nem kell atomfizikusnak lenni hozzá, hogy felszállj egy vonatra, nyugi. 😅 Ki van írva minden, nagy kijelzőre, hogy melyik vonat hanyas vágányról indult. Én azért nem vennék első osztályú jegyet, mert rohadt felesleges. Semmivel nem könnyebb megtalálni, mint a másodosztályút, ugyanaz a vonat, csak másik kocsi. Minden kocsira ki van írva a száma.
2022. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De az első osztályú kocsik azok a kocsi sor elején van, nem? Vagy rosszul tudom? Ezért gondoltam, hogy első osztályra veszek jegyet, hogy ne kelljen össze-vissza keresgetni, hanem a kocsi biztos valahol az elején lesz. Egyébként 500 forinttal drágább az 1. osztály, tehát nem egy nagy összeg.
2022. jún. 13. 16:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A vonatodat annak indulási ideje, neve és celallomasa alapján találod a tablón.

2. Ki lesz írva a vonat adatainal

3. Kevésbé zsúfolt. Egyes vonatokban csendes szakasz is van az első osztályon.

4. Nyugodtan szállj fel, ahol épp tudsz. A kocsik száma ki van írva az ajtókon vagy az ajtók mellett, továbbá a kocsikon belül az előterekben is.

5. Az ülések feletti számokat figyeld.

6. Jegyvaltaskor az alkalmazás , automata, pénztár automatikusan adja . Kifejezetten kérni ill beállítani kell, ha valamiért nem kérnéd a helyjegyet.

2022. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. jún. 13. 17:16
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem indiszkrét a kérdés, megkérdezhetem, a busz miért nem jó? Debrecen Miskolc között óránként van gyors volánbusz járat átszállás nélkül, és csak bő 2 óra a menetidő.
2022. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 És ez milyen előny a vonathoz képest? A vonat is kétóránként van, átszállás nélkül, és csak másfél óra a menetidő.


1. A vonat neve, célállomása és indulási ideje lesz kiírva.

2. A vágányszám is ki lesz írva. Valamint be is mondják. Kb. így: "Tokaj intercity érkezik Budapest, Nyugati pályaudvar felől x óra y perckor a z vágányra, és indul tovább Budapest, Keleti pályaudvar felé. A vonat csak ... állomásokon áll meg."

3. Kicsit nagyobb hely, valószínűleg kevesebb utas. Én nem vennék a helyedben elsőosztályú jegyet, teljes jó a másodosztály is, légkondi is van ott is.

4-5. Ugyanolyan könnyen megtalálod a másodosztályú kocsikat is. A helyjegyeden rajta lesz, hogy hányas számú kocsi hányas számú helyére szól.

A kocsi száma vagy az ajtók ablakába, vagy az ajtók melletti kijelzőre van kiírva. Valamint belülről is az előterekben.

Mikor érkezik a vonat, ált. bemondják azt is, hogy a kocsik számozása pl. 18-as számmal a vonat elején kezdődik, ez alapján valamennyire be lehet lőni, hogy hol kell majd felszállnod. De nincsen semmi probléma akkor, ha nem a megfelelő kocsiba szállsz fel, szóval ne rohangálj emiatt a peronon! Szépen felszállsz ahol tudsz, aztán majd nyugodtan megkeresed a saját kocsidat, azon belül a helyedet. A helyek számozása az ülések felett van kiírva, kis ablak ikon jelöli, hogy melyik az ablak melletti.

6. Ugyanott, ahol menetjegyet is: pénztárnál, automatából vagy mobil applikációból. Én személy szerint ajánlani tudom az appot, szerintem elég egyértelmű benne minden, és ha kiválasztod a vonatot, akkor automatikusan fog adni pót- és helyjegyet is. De ha esetleg bonyolultnak találnád, akkor ott a pénztár, elmondod, hogy Miskolcig kérsz egy jegyet másodosztályra a pl. 14:53-as TokajIC-re, és mondod, hogy milyen kedvezményre (pl. diák) vagy jogosult).


Nem atomfizika ez, meg fogod oldani, jó utat!

2022. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #8-as, nagyon rendes tőled!
2022. jún. 13. 19:53
 10/11 anonim válasza:
TokajIC miskolcról debrecenbe, és vissza tudsz menni ezzel, ez a legegyszerűbb. De vigyázz mert a tokaj ic körbe megy, ergó budapest nyugati felé közlekedő tokaj ic-vel megy miskolcról, és debrecenből vissza a keleti felé közlekedővel
2022. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!