Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A máv jegyvásárlás oldalon...

A máv jegyvásárlás oldalon hogyan lehetséges, hogy az IC 2. osztály csak 2.399ft míg sima személyvonattal 3.690ft az utazás Budapestre?

Figyelt kérdés

Nekem sehogy nem jön ki a matek. Egy újabb, helyjegyes/pótjegyes vonaton hogyan lehet, hogy olcsóbban elutazom Hajdúszoboszlóról Budapestre, mint egy sima személyvonattal...?


Lásd pl.: Hajdúszoboszló-Budapest-Nyugati Tokaj IC 19:22-22:04 (2399ft) VS Személyvonat 19:51-23:17 (3690ft) menetidők.



2022. jún. 22. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyanazon az útvonalon megy?
2022. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Szolnokon át a Nyugatiba mind a kettő.
2022. jún. 22. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedvezményeket beállítottad? Diák, stb.
2022. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ránéztem az elvirán, tényleg annyi, sztenderd másodosztály, kedvezmény nélkül.


Passz... üzletpolitika?

2022. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Míg az előbbi egy vonathoz kötött, csak online és korlatozott számban elèrhető Okosjegy ajánlat, utóbbi normàl díjszabás szerinti, nem vonathoz kötött és korlátlan darabszámú , amiből online amúgy még lejön 10 százalék.


Ha fontos a rugalmasság, akkor választhatod az IC esetében is a drágább, 4000 Ft feletti árat.

2022. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is valami olyanra gondoltam, hogy a személy több helyen megáll, ezért esetleg több áram stb. Ezen az új jegyárúsító oldalon egy kicsit még nehéz eligazodnom. Akkor ezek szerint van az "okos" aminek az a lényege, hogy lényegében el kell érnem az adott vonatot, végig megyek vele és kész. Vagy vannak a "sima" jegyek (amikre online vásárlásnál azért kapok 10% kedvezményt) amikkel folytathatom az utamat, ha valahol esetleg leszállok vagy éppen kések. Köszönöm!
2022. jún. 22. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Ebben az esetben ezt a rugalmasságot nem nagyon értem, hiszen az IC-kre általában helyjegy is kell, az pedig - jellegénél fogva - vonathoz kötött. Tehát az IC-knél nincs semmiféle rugalmasság egyébként se.
2022. jún. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, a helyjegy egyrészt a teljes ár kis része, másrészt ingyen cserélhető a vonat indulása előtt 1 óráig. És ha nem is tudod cserèlni, a menetjegyed érvényes marad, csak a helyjegyből kell újat venni. Ezzel szemben az okosjegy olcsó, de nem tudod semmilyen formában màs vonaton felhasznalni.
2022. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni az "Ajánlatok"-ra kattintva, hogy milyen jegyeket tartalmaz az adott ajánlat. Ott az okosjegyhez egyébként ki is van írva:

-vonathoz kötött,

-visszaváltható,

-helyfoglalást tartalmaz.

A 99 végződésű jegyár gyanús lehet ebből a szempontból, hiszen 5-re vagy 0-ra végződik minden jegyár, és csak közvetlenül a jegyvásárlás előtt írja ki az online kedvezményes árat.

2022. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!