Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hatósági személynek akart...

Bodri kutyus kérdése:

Hatósági személynek akart magát kiadni az bkv ellenőr ez bűncselekmény?????

Figyelt kérdés

Konkrétan 36-os buszon szemlélő voltam egy fiatal sráctól kérték jgy bérlet mondta

Srác :nincs

Ellőr :kért személyit

Srác :nem adom

Erre az ellenőr elővet egy olyan igazolvány tartót amin rá vann írva hatósági személy (tudjátok amit a bóltba lehet kapni)

Ellőr:most se adod

Srác:nem

Erre ellenőr: rendőrt hív mert megtagata hatósági személyt

Leszáltak srác lazán elsétált

Na ki ütötte volna meg a bokáját jobban. 🤔?



2022. jún. 23. 17:44
A kérdező szavazást indított:
Blicelek állandóan
Néha jegynélkül utazok
Nekem nincs pénzem se jegyre se bélretre
Mindig jegy vagy bérletel utazok
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Az ellenőr egy szolgáltató cég alkalmazottja. Nem több a jogköre, mint egy sakkegylet tagjának.

Ha az utas nem együttműködő, nem tud mit tenni. Kérhet, mosolyoghat, a szemöldökét is összevonhatja

Kedve szerint.

Olyan igazolvány nem létezik, hogy a hatósági személy.

Egy budaoesti rendelet alapján gyakran közteresekkel együtt ellenőriznek. Ők igazoltathatnal, adatokat átadhstják a BKK-nak. Szükség esetén kényszerítő intézkrdést alkalmazhatnak.

2022. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Szomorú munka ellenőrnek lenni, mert sajnos az utashoz egy ujjal sem nyúlhat, ha úgy van még el is sétálhat a jogosulatlanul utazó, az ellenőr nem tud mit tenni a szabály szerint.

Pont ezért szoktam figyelni utasként, hogy ha elkapnak valakit, akkor ő együttműködő-e, hiszen ha nem, akkor egy bizonyos határon belül következmények nélkül tudom feltartóztatni, az ellenőrrel ellentétben.

2022. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szomorú! Ha így érzel miközben dolgozol ideje münkát váltanod

Ha így nézzük mind Szemszögéből akkor mind kettőnek szomorú ellenőrnek nem sikerült jól végezni feladatát ami nem csak az ellenőrzés hanem a bűntetés az utas meg nem sikerült potyáznia rendesen

Szomorú de mind kettő bűnös túl sok kérdőjel mit? Miért? Meg nézhető sok szempontból erőkőlcs Stb...

De nem ajánlom 2komentelő ne avatkozni belle ha csak nem agresszív és tetlehes tőrténések vannak mert neked sincs több jogod

Jegy és bérlet nélkül utazni szabály sértés nem halálos bűn

Kérdezek valamit mondjuk mondjuk fiad nagyon roszul van az iskolában helyzet van te sietsz oda de észreveszed hogy elhagytad a jegyed akkor mi csinálsz blicelsz egyet vagy lesétás xmegálot ami alatt 1 óra eltelik vagy beválalod hogy még büntethetnek?????? Én nem buzdítok senkit pliceljen de mi helyzet azzokal akik pénz hiány miatt teszik ezt most tanra az árak meg vadultak egyre több a szegény kellene kapniuk valami bérlet támogatás vagy mi szerintem mert szúkség nagy úr

Amúgy soha nem választanák olyan münkát ahol esedleg meg kell büntetni valakit valahogy nincs szívem ilyenhez ja meg persze lehet sétálni még egészséges is👌 valami megoldás kell erre az egészre de úgyse lesz

2022. jún. 23. 23:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben az esetben az ellenőr bűncselekményt követett el. Ez súlyosabb kategória, mint a bliccelés.
2022. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
2. Az alaptörvény mely cikkelye jogosít fel arra, hogy feltartóztass egy embert?
2022. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

#5

Semelyik, de nem is mondtam, hogy teljes mértékben törvényes, csupán következmények nélküli.

2022. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
6-os majd ezért valaki pofán ver,ha pont olyanba futssz bele.
2022. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az osszes bliccelot kéne pofán verni.
2023. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!