Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az agglomerációból miért...

Az agglomerációból miért járnak autóval Pestre ?

Figyelt kérdés
Akik Budapest és környékén laknak ők miért nem tömegközlekedéssel járnak be a városba ?

2022. jún. 30. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

5-ös, mesélj még. Az autódban gondolom semmilyen kopó alkatrész nincs, aminek nem mindegy ugye, hogy naponta koptatod vagy inkább csak hetente párszor? Az autóvásárlási döntését és igy az állandó költségek viselését ugye senkinél nem befolyàsolja az, hogy munkába járásra keres a tömegközlekedésnél jobb alternatívát és szinte csak ezèrt vesz autót?


Na ugye, hogy nem olcsóbb autózni! (Nekem egy bèrletet kell vennem, 9500 Ft. 6 kilométerre járok, van dugó, szóval a fogyasztás az egekben. Ha csak és kizárólag a benzint nézem, már úgy túl vagyok, napi bejáràs mellett, a bérlet árán. Nyilván van egy lépcső a városhatártól 5 km-es sávban, ahol a plusz egy bérlet miatt a kocsi felé hajlik ez, a sok tényezőt figyelmen kívül hagyó matek. De ott is levonod a helyközi bèrlet 86 százalékát egy értelmes munkahely esetén és máris nem az anyagi oldala lesz vonzó az autózásnak.)

2022. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
#11: szerintem engedd el, nem akar erről tudni, így nagyobb a lelki béke
2022. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem. Én vonattal járok, nyilván néha késik kb 5 percet, cserébe az úton állandóan baleset van meg dugó. Kb másfél órával korábban kellene indulnom autóval, mint így.

Nem értem mit élveznek ezen.

Nyilván van akinek olyan szállítmánya van amit nem tud elvinni a buszon/vonaton, de el nem hiszem hogy mindenki érintett ebben. :D

2022. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%
Mert a tömegközlekedés alkalmatlan az agglomerációból való bejárásra.
2022. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Mert vagy nincs más, vagy ha van, akkor drága. (Értsd: a végösszeg nagyobbra jön ki, mint az autónál.)
2022. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Mert megtehetem, hogy ne tömeggel menjek.

Évekig zögykölődtem haza hévvel. Már lehetetlen kibírni azt a meleget, ami abban a konzervdobozban keletkezik.

20 ezerért inkább tankolok havi szinten és így legalább nem külön program a bevásárlás.

Kifizetném szívesen azt a 20 ezer Ft-ot, mert amúgy "nem sok". De amíg a pesti bérlettel fel tudok szállni mindenre, addig a helyközi bérlet is közel 10.000 Ft és vagy hévvel vagy busszal megyek. 10 ezret nem fogok kifizetni azért, hogy heringpartin vegyek részt, ahol nincs egy rohadt klíma se...

2022. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az eddig kimaradt, hogy a cégek fizetnek utazási költségtérítést, és van ahol nem csak a 15forint /km-t.Én pl kialkudtam a 40Ft-ot

Elöző cégemnél 8 évig jártam autóval, és harmadmagammal, heti váltásban, amit a cég adott az simán fedezte a tankolást. Persze lehet jönni azzal, hogy az autó egyébb költségeit nem fedezi, de kötelezőt, vagy az adót akkor is ki kell fizetni ha a ház előtt áll.

Meg azért tartunk autót, hogy a kényelmünket szolgálja. Most egyedül utazom egy másik cégnél, és itt napi szinten cirka 2 órát spórol, plusz nem kell rohannom a buszra, azon nyomorogni stb. Persze itt hozzá kell tenni a tankoláshoz, viszont ma pl 50-es motorral jöttem, de a térítés ugyanannyi, és cirka fele megmarad annak amit a cég ad. 😁😉

2022. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!