Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az expresszvonatokon ki lehet...

Az expresszvonatokon ki lehet választani hova ülök?

Figyelt kérdés
A helyjegyes vonatokon van olyan opció hogy kiválasszam a pontos helyem, esetleg melyik kocsiban szeretnék ülni? Leszámítva a kocsiosztály kiválasztását.

2022. júl. 16. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Ha helyjegyet kell venni, akkor minden esetben lehet szerintem válogatni a rendszerben. Függetlenül a vonat nemétől.
2022. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy lehet. Marokkói sivatagi buszjáratokra lehet térképről helyet választani, a MÁV-Start járatain nem.
2022. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem térképes helyválasztásra gondoltam, de a jelenlegi rendszerben lehet különböző szempontok alapján kérni a helyjegyet (ablak, 4-es, asztal stb.) de ezek nem garantáltak, mivel egy előre beállított kocsitípussal dolgozik a rendszer. Nem lehet a menetiránynak megfelelően kérni a jegyet, de ez azért van, mert nem garantáltak a kocsik elhelyezkedése a vonatban. Illetve, ha van már egy előre váltott helyjegyed, tudsz mellé foglalni amennyiben szabad még.
2022. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg lehet, de a gyakorlatban általában a pénztárosok sem tudják, melyik hely hol lesz. Arról nem is beszélve, hogy az utolsó pillanatban derül ki, milyen kocsit tudnak éppen működésre bírni ahhoz a vonathoz, márpedig az egyes kocsik elrendezése különböző.
2022. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az elmúlt 1 évben vettem párszor IC jegyet online, egész sok opció van, eddig mindig olyan helyre adott jegyet a rendszer ténylegesen, amit kértem illetve ajánlott. Mondjuk sokszor ültek a helyemen, de nem a rendszer hibázott, hanem az utas nem a helyén ült / nem volt helyjegye, de nem adta át a helyet, sőt, papolt, hogy márpedig oda nem kell helyjegy, én vagyok rossz helyen stb.
2022. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!