Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet a helyközi...

Hogyan lehet a helyközi Volánbusznál online venni diákbérletet, úgy, hogy nincs bérletkártyám? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy diákigazolványhoz nem feltétlenül kell bérletkártya. Ha ez igaz, akkor az online felületen az igazolvány típusánál melyiket kellene kiválasztani, hova kell a diákigazolvány számát beírni?


1.: Igazolás - diákok kedvezményes utazásának viszonylatairól

2.: Volánbusz tanuló bérletigazolvány


Gondolom, az első lehet az, de nem vagyok benne biztos, hogy tényleg az-e és, hogy tényleg elfogadják-e úgy.



2022. aug. 10. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De, sajnos kell hozzá, a Volánbusz még mindig ragaszkodik ehhez a baromsághoz, akkoris, ha a diákigazolványból egyértelműen kiderül az iskola és a tanuló lakcíme, és azok között utazik. A MÁV-nál csak akkor kell igazolás, ha nem pontosan a két ráírt cím között utazik valaki.

Igen, az 1. számú az, a 2. a hagyományos fényképes bérletigazolvány, de szerintem olyan nem nagyon van már senki diáknak.

2022. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nekem eddig fényképes volt, csak most másik városban lesz az új suli, ezért gondoltam, ha nem feltétlen szükséges, nem szórakozok ezzel a bérletkártyás baromsággal, aminek valóban nincsen sok értelme.


Azt, hogy fénykép nélküli legyen, azt külön kérni kell igényléskor? Mert őszintén szólva nincs sok kedvem még fotózásra is elmenni valahova, mint az előző igénylésnél.

2022. aug. 13. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapból diák mellé fénykép nélküli igazolást adnak, ami a diákkal együtt érvényes.
2022. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!