Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem lehet alacsonypadlós...

Miért nem lehet alacsonypadlós villamoson biciklit szállítani?

Figyelt kérdés
Csak a magas padlóson lehet, amihez 2 lépcsőn kell felszenvedni a bicajt a szűk ajtóban. Ez hol logikus? Pont fordítva lenne az.
2022. aug. 10. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Amin lehet, ott van neki hely hátul. Az alacsonypadlósokon nem fér el. De amúgy miért akarsz bicóval tömegközlekedni? Ülj fel rá!
2022. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Tekerni kell, nem vitetni. Ha nem bírod tekerni, akkor nem kell kerékpározni!
2022. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Csak a tatra-n van neki hely a kocsi hátuljában.
2022. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

egy korszerű villamos esetén elvárás, hogy nem csak alacsonypadlós, de egyúttal teljes hosszában átjárható utasterű legyen. szóval csakis hosszirányban betolva lehetne elhelyezni a bringákat, de ez elég sok helyet rabolna az utastérből. nem beszélve arról, hogy az alacsonypadlós járműveknél a forgóvázak (kerekek) is a padló szintje fölé magasodnak, ez alapból is elég nagy korlátozást jelent a nagyobb szabad belső terek kialakításánál.

a tatrák több kocsiból állnak, így a kocsik befelé eső vége tulajdonképpen "zsákutca", elhelyezhető a bringa anélkül, hogy komolyabb akadályt jelentene vagy sok helyett elvenne.

2022. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nincs hely nekik. Át kell építeni őket, a BKK egyébként már tárgyal a gyártókkal erről, de ez nagyon hosszas, mert ha belenyúlnak az új villamosok szerkezetébe, elvesztik a normál esetben még sok évig tartó garanciát.


A kérdezőt pedig ne szidjátok, nem tudhatjátok, milyen okból szállítaná a kerékpárját. Defektet is kaphat, elnézheti az időt, vagy el is fáradhat egy hosszabb nap végén.

2022. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Tehát inkább tegyük tönkre az új alacsonypadlós villamosok vázát, ami után aztán garancia sem lesz rajta, hogy 1-2 "sportember" ott szállíthassa a drótszamarát... Szerintem inkább ne.
2022. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Tök jó, hogy igazi válaszok helyett egy csomóan csak kötekedtek. Vegyétek már észre, hogy a közlekedési eszközök kombinálásával egy csomó ember csábítható át az egyéni autós közlekedésről a kevesebb problémát generáló kombinált módokra. Ha 5-10 km tekerést ki tudsz váltani villamosozással, a végén meg van további 3-5 km , amit letekersz, az jóval csábítóbb, mint 13-15 km-t egyben végigkarikazni.
2022. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

#7 ez elméletben igaz (aláírom, szívesebben járnék bringával a 15 km-re levő munkahelyemre, ha 5-10 km-t ki tudnék váltani villamossal)

csak az a baj, hogy erre a villamos mint közlekedési eszköz nem igazán alkalmas. járművenként két kerékpárral nem lehet tömegeket elszállítani, mindenki másnak viszont kényelmetlenebb lesz, a két kerékpáros csúcsidőben 6-8 ember helyét elfoglalja, emellett a fel- és leszállás is elég bonyodalmassá válik

kerékpárszállításra leginkább a vasúti szerelvények alkalmasak.

2022. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Alapvetően én sem az emberek helyét venném el de egy egész, vagy inkább fél modult a CAFokban pl. simán át lehetne alakítani a MÁVhoz hasonlóan akasztós, kerékpárszállító “kocsikká”. Nem mindegyiket. Minden második, harmadik szerelvényen szerintem elég lenne, így kellően sűrű lenne a kerékpárszállítás lehetősége, de mégsem minden villamoson foglalnák a helyet.
2022. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

#7:

Hiába puffogtok, én már eónok óta nem láttam villamoson biciklis utast. Mert már nem szokás vele egyszerűen felszállni, régen még az Ikarus buszokon is láttam biciklist, de utána az, hogy "buszon/vilin viszem a cangát", ez egyszerűen kihalt.

2022. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!