Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagy baj ha nincs helyjegyem?(...

Nagy baj ha nincs helyjegyem?(nemzetközi járat)

Figyelt kérdés
Budapest - Bécs vonalára vásároltam jegyet , sajnos nem választottam a helyjegy lehetőségét. Ez jár valamilyen hátránnyal? Ettől függetlenül tudok utazni ezzel a járattal? Lehet utólag helyjeget vásárolni?

2022. aug. 16. 01:47
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Többféle kocsi van egy vonaton. Van a másod osztály, első osztály, helyjegyes kocsi.


Másod osztályra szól így a jegyed.


A helyjegyes kocsiból nincs sok, de a bemondó mindig mondja, hányas számú kocsitól helyi jegyes. Ez arra jó, hogy fix helyed van, ülni fogsz, meg kicsit színvonalasabb a kocsi, mint a másod osztályon.


Akkor előnyös, ha eleve zsúfolt járat. Pl ha anno utaztam haza Pestről Szegedre tartó vonaton, és láttam, hogy sokan vannak, sokan utaznak, illetve pl péntek volt, vettem helyjegyet. Néha nem és akkor állhattam a folyosón boronddel két órát a tömegben.


A járattal így is tudsz utazni.


Utólag os biztos lehet venni, de mindenképp kasszához állj, és mondd hogy van már jegyed, de szeretnél helyjegyet is.

2022. aug. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2022. aug. 16. 02:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Amúgy megéri venni, főleg ilyen hosszú útra, nem nagy plusz ktg, de tuti lesz helyed és max 1 ember ül melletted :)
2022. aug. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bécs felé/felől ajánlott helyjegyet venni. Többnyire semmi gond nincs, ha nem veszel, de a legzsúfoltabb vonatokon előfordult a nem túl távoli múltban, hogy az ÖBB nem vette át Hegyeshalomban a túlzsúfolt szerelvényt és a helyjegy nélküli utasok egy részét leszállították. Ami persze nem a világ vége, jó az állomás melletti kocsma is, kajálni is lehet a faluban, csak mondjuk ha időre mész, akkor roppant kellemetlen.
2022. aug. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És természetesen utólag is vehetsz helyjegyet.
2022. aug. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!