Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közvetlenül érintettek, mi a...

Közvetlenül érintettek, mi a véleményetek a tramtrain-ről?

Figyelt kérdés
Megnéztem a tramtraint, és érdekelne, hogy az ott lakóknak, dolgozóknak, közlekedőknek mi a véleményük róla ill. hogy jó-e nekik vagy nem stb. Örömmel fogadok hozzászólásokat a szavazás mellé.
2022. aug. 20. 14:09
A kérdező szavazást indított:
Amióta üzemel, sokkal egyszerűbben, kényelmesebben tudok közlekedni. Egy innovatív és egyben hasznos fejlesztés.
Van előnye is, hátránya is. Hozzászoktam.
A 2020-as évekhez méltóan egy drága, haszontalan beruházás, ami csak megbonyolította a térségbeni közlekedést.
Nem tudom, nem szoktam tömegközlekedni.
4 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy működne ahogy megígérték akkor jó lenne. De sajnos egyelőre köszönő viszonyban sincs a szolgáltatás azzal amit ígértek (járatsűrűség, sebesség).
2022. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól működik, mint a legtöbb tömegközlekedési eszköz amíg karban van tartva. De a beruházás brutálisan drága volt.
2022. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Brutálisan jó az ötlet, de Magyarországra sajnos csak a magas ár és a folyamatos sz*pás jutott el belőle.

Ha egyszer sikerül elérni a tervezett sebességet és járatsűrűséget, akkor a legtöbb ingázó (beleértve a két város közötti alkalmi utazókat) számára minden bizonnyal sokkal kényelmesebb lesz.

2022. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azért kérdeztem, mert az egyik bennfentes tájékoztatása szerint az SZKT- és a MÁV-jegyek nem kompatibilisek egymással. Bevallom, eleinte tudtomon kívül potyáztam is. Tehát ha van SZKT-napijegyem, nem mehetek a TT-nel, és fordítva. Ha van SZKT-jegyem, (térkép alapján legalább is) nem tudok a főpályaudvartól közvetlenül eljutni a Rókusig. Ha érvényes jeggyel állok a megállóban, az 1-essel nem mehetek, a 2-essel viszont igen, vagy fordítva. Utóbbit pl. nem tudom, mennyire kell külföldieknek ill. nem szegedieknek elmagyarázni. Továbbá sima vonattal Szeged-HMV 30 perc, TT-nel 53 perc. Ha jól értem, az algyőieknek megszűnt a közvetlen nagyvasúti kapcsolat Szegeddel, Békéscsabával és HMV-lyel. Furcsállásomat kifejeztem a fentebb említett belső embernek, és erre csak annyit mondott udvariasan, hogy attól kérdezzem meg, aki kigondolta ezt az egészet.
2022. aug. 20. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon "bennfentes" lehet az, aki totális butaságot terjeszt... Szegeden belül LEHET utazni a TT-n szegedi helyi vonaljeggyel, 24 és 72 órás jeggyel és bérlettel is!!!


"Továbbá sima vonattal Szeged-HMV 30 perc, TT-nel 53 perc."

Ja, csak a TT-re közben fel lehet szállni Hmvhely belvárosában, és le lehet szállni Szeged belvárosában.

2022. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kis belső forrásod lehet, ha ekkora baromságokkal etet.


Ez egy tök előremutató közlekedési eszköz, egy átpolitizált és túlarazott projektben valósult meg, továbbá végrehajtási hibák miatt még nem sikerült teljesen kiaknázni a benne rejlő teljes potenciált. Kérdés , marad-e lendület e hibák elhárítására vagy örökre megmarad féltökű rendszernek.

2022. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem szóltam. Csodálkoztam is rajta. Egy ottani dolgozó volt, csak nem akartam belemenni. Ezek szerint akkor tök hiába kerülgettem az 1-est a napijegyemmel. Annyi oké, hogy a belvárosban fel lehet szállni; az tényleg jó. Most már értem. Köszi.
2022. aug. 21. 06:24
 8/9 anonim válasza:
Van a tramtrain-en wc?
2022. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nincsen.
2022. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!