Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megfognak bűntetni?

Megfognak bűntetni?

Figyelt kérdés
Egy órája vettem egy jegyet a holnapi Szombathely-Budapest IC-re telfonos MÁV applikáción keresztül. Az alkalmazás úgy vette meg nekem a jegyet, hogy menetjegyem és helyjegyen van viszont pótjegyem nincs? Ezért megbűntethetnek, hogy nincsen pótjegyem? Esetleg utólag tudok hozzá pótjegyet venni?

2022. aug. 21. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Feltehetően csak helyjegy kell rá és pótjegy nem.
2022. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen, valószínűleg nem pótjegyköteles a vonatod. Tehát nem büntetnek meg.
2022. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kezdőoldalon (keresés előtt) lehet beállítani, hogy mit akarsz venni. (személyszállítás 1-2. osztályon, kocsiosztály-különbözet, pótjegyek, helyjegy).

Ha a személyszállítás van beállítva (alapból az van, ha nem állítottad át), abban mindenféle jegy benne van, ami a kiválasztott útra kell.

A Szombathely-Budapest vonatokon mondjuk a pótjegy az kelleni szokott (gyorsvonati vagy IC attól függően, hogy a vonat melyik részébe szállsz fel), a helyjegy ami nem kötelező. Ha biztos, hogy nem adott az app pótjegyet (ami elég fura), akkor azt külön is meg tudod venni, ahogy már írtam. De azért ellenőrizd előtte, hogy a kifizetett jegyárban biztos nincs-e benne a pótjegy ára.

2022. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hármasnak igaza van. Egyébként ha tudsz, vegyél a jegy.mav.hu-n jegyet, az appban is elérheted később, ott viszont nem lesz probléma azzal, hogy nem ad pót- vagy helyjegyet.
2022. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Veszprémen át közlekedő Bakony IC-re vettél jegyet, akkor nincs gond, a vonat 1 kocsi kivételével felár nélkül igénybevehető. Ha a Győrön át közlekedő Savaria IC-vel utaznál, akkor mindenképp vegyél pót- és helyjegyet indulás előtt.
2022. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok dologgal ellentétben a MÁV appon belül a jegyvásárlás jól működik. Amit az app megvetet veled az úgy jó.

4: a weboldal és az app mögött a rendszer ugyanaz. Tökmindegy, hogy melyikben veszi meg.

2022. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#6

Tudom, hogy a rendszer ugyanaz, de velem fordult már elő, hogy nem adott helyjegyet, de helyjegyköteles szakaszra foglalt. Szerencsére nem büntettek meg, csak leszólt a kalauz.

Jó kocsiba ültem, az stimmelt.

2022. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szolnok-Bp között jártam már úgy, hogy a jrgypénztáros nem adott gyorsvonati pótjegyet. Nagy pénz volt csak nálam, automatából nem tudtam venni. Kalauznál tudtam, de felárral.
2022. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!