Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » M3 metrópótlók simán átmennek...

M3 metrópótlók simán átmennek a kereszteződésekben amikor már nekik piros a lámpa?

Figyelt kérdés

2022. szept. 13. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobban, mint más jármű.
2022. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
A metrópótlókat nem a hagyományos közúti lámpa írányítja, hanem a villamospályán szokásos, úgynevezett holdfénylámpa. Pont azért, hogy a közúti forgalom megindulása előtt még át tudjanak menni és így előnyt szerezni.
2022. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy a 2-es írja. Plusz ha buszsávban megy, akkor van külön kiegészítő BUSZ lámpájuk is, ami hamarabb zöldet ad .
2022. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

2-es, nem tudom miről beszélsz! :)

Minden bkk bisz bemegy a sárgába-narancssargaba, leszarjak, hogy sok idő amíg ater.

2022. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
#4 persze, mert tömött busszal nem olyan egyszerű megállni egy 20 méterre tőled sárguló lámpánál, mint a 800 kilós ezres Swifttel
2022. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az Astoriára gondolsz, ott holdfényjelző irányítja a buszokat, ami pont akkor ad szabadjelzést, amikor az autósoknak piros. Ha a bedugult nagy csomópontokra gondolsz, igen, kénytelenek úgy is behajtani a kereszteződésbe, hogy már piros, mire kiérnek belőle. Ennek oka, hogy a személyautók pontosan ugyan ezt csinálják, pedig azért egy autóval könnyebben fel lehet mérni, hogy át lehet-e még érni.
2022. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor senki nem latott meg nem villamos palyan piroson atmenni metropótlót? :) :)
2022. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja, mindezt csak azert nem ertem, mivel amig az Ecseri felől a Nepliget fele kanyarodtak le, ott pl gyök kettőnel is belementek a narancsba simán, szoval wtf....
2022. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Én már láttam olyan metrópótlót, ami simán átment a piroson, olyan helyen, ahol nem volt külön lámpája (BUSZ vagy holdfény), pedig nem járok gyakran Pesten.
2022. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A buszok rendszerint még zöldnél is lelassítanak, remélve, hogy pirosra vált mire odaérnek. Az M3 lehet, hogy kivétel.
2022. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!