Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonaton ti szoktatok helyjeg...

A vonaton ti szoktatok helyjegyet venni vagy nem? Megéri az a plusz pár száz forint?

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Amelyik vonatra kell, ott kötelező, szóval értelmetlen a kérdés.
2022. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem veszek helyjegyet, ha nem kell a vonatra, amikor viszont kötelező, akkor mindig megveszem. Rajtam ne múljon!
2022. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha ez választás kérdése adott vonatra, akkor gondolom hibrid IC-ről van szó, vagyis minőségi különbség is van a két kocsi között.

Az út hossza is tényező, ha kellően hosszú, akkor jobb úgy felszállni, hogy biztosan van helyed, ha viszont rövidebb az út, akkor akár állva is ki lehet bírni.

2022. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy szoktak lenni a vonatok, hogy a vonat elején/végén lévő kocsikba kötelező, a többibe nem kell helyjegy, azért kérdeztem, hogy azért a pár száz forintért van-e valami extra 😃
2022. szept. 15. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Azért a párszáz forintért van ülöhelyed.
2022. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
már csak a társaság miatt is, a "problémás esetek" nem hajlandók úgysem még több pénzt kiadni helyjegyre, nekem meg egy kis extra pénz megér egy majdnem garantáltan nyugodt utazást
2022. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
#4 Ha a helyjegyes kocsikban akarok utazni, akkor veszek helyjegyet, ha nem azokban, akkor nem veszek. Miért vennék helyjegyet, ha nem olyan kocsiban utazok?
2022. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Holnap kipróbálom milyen a helyjegyes, ha tényleg nyugisabb akkor már megéri.
2022. szept. 15. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Az több dologtól függ. Például egy Bakony IC-n tudom, hogy leghamarabb a helyjegyes kocsi telik meg, így azt kerülöm és megyek a helyjegy nélküli kocsiba. Míg mondjuk egy szegedi IC-re Kecskeméten felszállva vasárnap este jó eséllyel az egész vonat tele lesz , szóval inkább veszek előre helyjegyet - így is, úgy is zsúfolódni kell, legalább ne álljak.
2022. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Néha szoktam, főleg ha tudom hogy sokan vannak a vonaton, vagy nyáron a nagy melegben jobban szeretem a légkondis IC részt a gyorsvonati kocsiknál. De például jártam úgy hogy kötelező volt kifizetni a gyorsvonati pótjegyet/helyjegyet és nem olyan minőségű kocsi érkezett. Vagy láttam már olyat is, hogy az első osztályú IC kocsi gyengébb minőségű volt, mint a másod osztály. Szóval kicsit hazárdírozás is a jövőbe látni, hogy érdemes-e kifizetni azt a pár száz forint különbözetet.
2022. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!