Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az északi parton van értelme...

Az északi parton van értelme villamosítani?

Figyelt kérdés
Füredig már villamosították a vasútvonalat. Szerintem addig is felesleges volt.

2022. okt. 3. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Van. Minden fontosabb, nagyobb forgalmú vonalat van értelme villamosítani, az északi parti is ilyen, még ha csak szezonálisan is.

Az, hogy szerinted felesleges volt, meg hogy a vasútfanok egy része sír-rí a vonal hangulata meg a dízeles gépek miatt, senkit nem érdekel, aki komolyan szeretné fejleszteni a hazai vasutat.

2022. okt. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Na, én meg nem csak vasútfan vagyok, de adófizető is. És rohadtul feleslegesnek tartom az évi két és fél havi szezonális forgalom miatti villamosítást, miközben jóval rugalmasabban használható hibrid járművekkel is meg lehetett volna oldani az átszállás- és várakozásmentes közvetlen eljutást Budapest felől. Abból a pénzből komolyabb pályaoldali fejlesztés is kijöhetett volna.
2022. okt. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Félretéve a technológiák közti vitát és csak arra koncentrálva, hogy "az én adómból fizetik":


Ti tényleg azt hiszitek, hogy ha az adótokból nem ezt csinálnák, akkor jobb helyre menne? Ne legyetek ennyire naivak, az adó nem így működik a valóságban, ez csak utópia. Az az adó az vagy oda megy, vagy "valakik" zsebébe. Kész.

2022. okt. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Már 30 éve villamosítani kellett volna.

Szánalom, hogy az ország egyik legnépszerűbb turisztikai területén még mindig lerohadó dízelmozdonyok vonszolják a szerelvényeket.

2022. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"miközben jóval rugalmasabban használható hibrid járművekkel is meg lehetett volna oldani az átszállás- és várakozásmentes közvetlen eljutást Budapest felől."

Úgy érted, hogy jóval korlátozottabban használható hibrid járművekkel, ugye? Mert csak olyanok vannak...

2022. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Inkább úgy fogalmaznék, a magyar vasút jelenlegi állapotában jobb helye is lenne az északi part villamosítására szánt pénznek. Úgy meg főleg, hogy alapvetően maradnak az eddigi, nem túl jó pályaállapotok. Inkább vásárolnék a pénzből korszerű dízel járműveket, azoknak legalább nem csak az év 2 hónapjában látnánk hasznát. Mert amilyen állapotok a dízeles vonalak nagy részén vannak, az botrány.
2022. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 ez nem rossz ötlet. ☺😊😉
2022. okt. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!