Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nyíregyházi telephelyű...

A nyíregyházi telephelyű mozdonyvezetők, hogy hogy ilyen későn is visznek Budapestről vonatot?

Figyelt kérdés
A keletiből 19:40-kor induló eurocityt ők hordják és 23 óra után érmeznek Nyiregyre. Például a nyugatiból 20:28, 21:28, 22:28-kor induló sebesvonatokat mind a hármat Debreceni telephelyű viszi. A nyíregyháziaknak van olyan szolgálat is, hogy csak Nyíregyháza állomáson egy négy kocsis vonatra rááll egy mozdonnyal, áthúz a tárolóvágányra és ott áll a mozdonnyal, csak ül a mozdonyban a vezér órákig, nem megy sehová. Energiát, fűtést táplál a szerelvényben. Viszont, hogy lehet hogy ők késő esti vonattal is indulnak mikor régebben Nyíregyháza csak nappali vonatokat csinált? Oké 19:40 nem késő, de mire Nyìregyre ér, késő?

2022. okt. 4. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát most mondd meg... van pofájuk olyan későn még elküldeni szerencsétlen vezért dolgozni.
2022. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A 100-ason a Püspökladány telephelyű mozdonyvezetők kapják a legjobb szolgálatokat. Aztán Nyíregyháza, a legsz@rabbat Debrecen, mert debreceniek a késő esti három sebesvonatot hozzák vissza Pestről, éjjfél meg éjjfél után végeznek, délután visznek fel vonatokat a nyugatiba, késő este jönnek. Én mondjuk nem nevezném sz@rnak a késő esti visszajövést, mert inkább délutánra megyek, felviszek egy sebest Pestre, visszajövök éjjfélre és haza, azaz kipihenten, minthogy hajnalba menjek fel Pestre és dèlelőtt jöjjek vissza és majd elalszok. Jobb a délutàn kezdő szolik és éjjfélre vége, mint hajnal 3 kezdés és délután 2 kor végzés és hazamegyek ösdzerogyok a fáradtságtól, mert hajnal 1-kor keltem.
2022. okt. 4. 22:16
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem azért rogysz össze mert hajnal 1-kor kelsz, hanem mert gyenge, semmirekellő, hitvány alak vagy. Ennyi.
2022. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A mv. ismerőseim barátaim azt mondták, hogy sokkal jobb a napközbeni/délutáni kezdés. Pedig ők erősebbek mint én. Valamennyiben igazad van, hogy gyenge vagyok, azért húztak el 3x pszichológiain. A mv. munkakörhöz messze vagyok, sz@ros váltókezelőnek sem lettem alkalmas, pedig még egy 60 éves alkoholista bácsi is alkalmas lett, én nem. Ezen nem is vitatkozom veled, mint hobbinak megmarad a mozdony. A barátaim a mozdonyvezetők a szolgálati mobiljukon megnézik, milyen vonaton milyen gép van, azt ki vezeti, milyen telephelyű vezér, jegyvizsgálók neve telepállomása, kocsik típusa. Meg a vasútőr nevét is mutatja. Azt is meg tudják nézni, hogy egy adott xy vezér dolgozik e vagy nem, ha igen, mikor végez. Így mondják meg nekem, hogya utazok, hogy ki a vezér stb, milyen kocsik várhatók. Volt, hogy nekem is ideadták a telót, nézegettem, hogy pl. Szombathelyre a 9006 vonatot ki csinálja, milyen telephelyű mv. Egyetlen egy dolgot nem szeretek. A Szolnok Paládicspusztai váltókörzetben olyat ráz a gép, hogy majd beleverjük a fejünket a plafonba. De hála már kitettèk a "4"-est és 40-nel haladnak ott a vonatok míg meg nem csinálják a váltót. Az meg, hogy úgy írtam, hogy xy mozdonyvezető csinálja xy vonatot, hogy úgy írtsm, hogy "csinálja" ez lehet fura neked is v kívülállónak, de a mv. barátaim meg én, aki már hobbiként beleivódott a mozdonyokba, nem úgy mondjuk, hogy xy vezér viszi, vagy vezeti ezt a vonatot, hanem xy vezér csinálja ma ezt meg ezt a vonatot. A "csinálja" egy megszokott szó itt. (Szaknyelv vagy hogy mondjam...).
2022. okt. 5. 01:32
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát, én meg előbb kelek fel hajnal 1-kor, mintsem menjek délutánra, aztán valamikor hanalok-hajnalán bóklásszak haza.
2022. okt. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Aha...

Szóval üzleti titkot szolgáltatnak ki neked.

Meg még a szolgálati készüléküket is átadják neked amiből te bármilyen olyan adatra szert tehetsz amihez semmi közöd...

És még utaztatnak is a mozdonyon engedély nélkül.

Bátorak nagyon...

2022. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy elkaszáltak pszichológián. Üzleti titkokat szivárogtatsz ki havi rendszerességgel, hogy melyik telephely mit hol merre (tele tévedésekkel). Évek óta itt tartasz. Semmi köze ehhez a nem itt dolgozóknak, lejáratod a vasúti dolgozókat. Nem érzed a határokat. Az ismerősödet is bajba sodrod, akivel rendszeresen mozdonyozol, míg ki nem rúgják miattad.
2022. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hé-hé! Nem üzleti titkot, mert nem nevezek meg semmit, senkit. xy mv. xy telephely stb. Ha te gyerek korod óta kedveled a mozdonyokat, vasútbarát leszel lehetetlen, hogy ne legyenek a vasútnál ismerőseid meg haverjaid. Egy haver vezér meg simán megmondja, hogy ha kérded, "Figyelj már a xxx vonatot most nyiregyi vezérek hordják, megmondja neked, igen vagy nem tudom, a szolgálati telón megnézi neked." Idegennek nem nézi meg, de neked mint havernak megnézi.
2022. okt. 5. 14:06
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg az senkit nem érdekel, ha pl.a Budapest-Esztergom közti vonatokat Bp.nyugati telephelyü mv-k hordják. Az utasoknak mindegy, ha Spanyol vezér vezeti azt a vonatot, csak érjenek haza. A nyugatiba meg van kb.140 vezér.
2022. okt. 5. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

6-os vagyok.

Figyelj te bánat... nem mondhatja meg sem neked sem senki másnak hogy ki mit visz és hova. A telefonját meg pláne nem adhatja át, mert abból te bármit kinézhetsz amihez semmi közöd. Csak egy példa: Kis Jóska viszi az akármelyik vonatot akárhova. Vagyis nincs otthon. Ha te ezt tudod és esetleg elkotyogod másnak is, akkor mennek és szétlopják a házát amig ő a Keletiben majszolja a big mac menüt. Az egyik kolléga házát szétlopják, a másikat meg kirugatod mert kiírod ide, meg még kitudja hova az infókat.

Bár már nem dolgozom a mávnál, így is csak 1 emailembe kerülne, hogy ráálljanak a témára a volt kollégák. Néhány ellenőrzés és elbeszélgetés után ki fog derülni, hogy ki vagy és kikkel jársz el vonatozni. Tényleg azt akarod, hogy a haverodat kidobják a cégtől? Majd befogadod magadhoz, fizeted a hitelét és veszel neki kaját is amig nem talál munkát?

Reméltem, hogy az előző válaszom után megjön az eszed és törölteted a kérdést, de ezek szerint illuzió volt.

Szóval kapsz mégegy lehetőséget: töröltesd a moderátorokkal ezt a kérdést!

És soha többet ne írj ki ilyen kérdést hogy ki mit hova mikor mivel visz! Nem tartozik senkire ez az infotmáció! Azt nyugodtan kérdezheted, hogy melyik a kedvenc mozdonyunk, azzal semmi gond.

2022. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!