Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg megtagadja a buszsofőr...

Tényleg megtagadja a buszsofőr,hogy elvigyen?

Figyelt kérdés
Eddig egy buszos sem szólt nekem ezért de van egy sofőr aki nem akar elvinni mert munkás ruhában vagyok. Már távolból fintorog ha meglát. Asztalos vagyok de mindig lefújom magam kompresszorral, mikor megindulok a buszra. 4-ig tart a munkaidő 16:08-kor jön a busz ha át akarok öltözni fix lekésem és várhatok másfél órát.
2022. okt. 6. 20:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Megtagadhatja*

Bocsi a helyesírási hibákért

2022. okt. 6. 20:59
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Olvasd el a közlekedési vállalat feltételeit és kiderül...
2022. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
45%
Ha szörnyű állapotban lennél (pl.: ittas, bevizelt nemtom) akkor esetleg igen, de azért mert ilyen a ruhád azért nem hiszem. Ha nem hajlandó elvinni jelentsd mindenképp akinek kell, vagy beszéld meg vele hátha feldolgozza.
2022. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha beszennyezheted a buszt, akkor megtagadhatja.

Ha rövid távon mész beszéld meg vele hogy nem ülsz le, nem lesz piszkos semmi hátha így megnyugszik.

Egyébként nem tudod abbahagyni a melót 10 perccel előbb hogy átöltözz?

2022. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Az utazási szabályok alapján simán. Ráfogja, hogy összemocskolod az ülést, ami után más utasok nem tudnak kulturáltan utazni. Igazat fognak neki adni, ha tetszik, ha nem.
2022. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most kezdtem egy új helyen nincs pofám még hozzá hogy elmenjek 10 percel előbb de szerintem akkor az lesz majd később hogy átöltözök felesleges balhéhoz nincs kedvem amikor ő jön. Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 6. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Told le a gatyádat, ha nem tetszik neki a ruházatod.


Az utazási feltételek szerint kizárható az utazásból az, aki ruházatával beszennyezheti a járművet vagy mások ruházatát. Pont. Tehát jogilag ez rendben van.


Innentől kezdve minden más megbeszélés és konkrét szituáció függvénye.

2022. okt. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos igen. Egyszer egy szakadt szúnyoghálót vittem a keretében szakihoz cserére, és nem engedtek fel a buszra, mert "kiszakítja valaki ruháját". Nem tudsz mit tenni, ha kifogsz egy szemetet sajnos.
2022. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!