Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki egyetért a véleményemmel?

Valaki egyetért a véleményemmel?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy ugye rengeteg vonat közlekedik Magyarországon, amely a mai világban majdhogy nem vállalhatatlan. Itt főként a Bd és Byee kocsikra gondolok. Véleményem szerint a kinézetük és felépítésük tök jó, ezért szerintem nem lenne érdemes őket lecserélni.

Szerintem a legjobb egy felújítás lenne nekik. Beszerelni valamilyen utastájékoztató rendszert, légkondícionálni és komfortosabbá csinálni. Szerintem ez már sokat segítene.


Ti mit gondoltok?



2022. okt. 23. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mmm, ezt mind egyedül találtad ki?

Nem gondolkoztál még a vezérigazgatói pályán?

2022. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Na megint egy önjelölt boldogító... 😎
2022. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy van olyan személy, aki egyetért a véleményeddel. De ha nincs is ilyen biztos sok embert meg tudsz győzni.


Kérdés, hogy minek.

2022. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Heavenly Host 77 ***** válasza:
100%
Igen
2022. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 Gondolkodtam már rajta, de végül a közlekedésmérnök mellett döntöttem.
2022. okt. 23. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
álmodik a nyomor :D :D :D
2022. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezer éves ócskaságokra nem feltétlenül érdemes ennyit költeni, inkább újat kéne venni. Persze ha azt éppen nem lehet, mert stadionokra meg ilyen hülyeségekre kell inkább a pénz, akkor muszáj lesz előbb-utóbb felújítani őket.
2022. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez típusra szerintem nem bontható le. Az említett kocsik közül is vannak jobb és rosszabb állapotúak is. Az első és legfontosabb, hogy milyen állapotban van a kocsiszekrény maga, ennyi idős kocsikat már megkezdett a korrózió rendesen, egy ilyen korszerűsítésnél már fontolóra kell venni, hogy maga az alap bírná-e még mondjuk 15 évet. Mondjuk én már mind a két típuson lengő ajtókra cserélném a harmonikákat és UIC távvezérléssel zárhatóra. Egy forgóváz cserén is lehet érdemes lenne elgondolkodni, de a tuskós fékeket mindenképp tárcsafékekre kellene cserélni. Nyilván a beltér a mai igényeknek megfelelően lenne berendezve ez ilyen szempontból nem lényeges. Megy a korszerűsítés, lásd halbik, Bdmpee de nincs rá kapacitás. IC kocsikon a színvonal tényleges növeléséért olyan összegeket kéne fordítani egy kocsira ami valószínűleg már nem éri meg. Ha egy használt kocsi felújítása már csak fele annyiba kerülne, mint egy új vagont venni ugyan erre a célra, akkor nem éri meg.(várható üzemidő, költségek, karbantartás, stbstb)
2022. okt. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!