Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Start tényleg figyelembe...

A Start tényleg figyelembe veszi az észrevételes e-maileket?

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 23:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Lesz.ják, írnak pár sort, ahogy az összes többi szolgáltató is.

Súlyosító körülmény, hogy a marketingesek írják a választ, akik kb. azt sem tudják, hogy a sín forog vagy a kerék.

2022. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Pár hét vagy hónap múlva írnak egy sablonlevelet, amiben letagadják, amit írtál. Ennyit tesznek az ügy érdekében.
2022. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

attól függ miről írsz észrevételt. Ha utaspanaszt írsz (késés, csatlakozás elmaradása miatt, stb), akkor készülj fel rá, hogy nekiállnak majd csuklóztatni és minden lehetséges. módon ki akarnak bújni a felelősség alól. Ezt tapasztalatból mondom. Keménynek, rámenősnek és türelmesnek kell lenni ha érdemi választ szeretnél. Mert a jogos utaspanaszok egy fontos mutatószám, minél alacsonyabban kell tartani. Úgyhogy ha a részeg mozdonyvezető és a bedrogozott kalauz felgyújtják a Nyugatit, az ügyfelesek akkor is meg fogják találni azt a 3 szót a belső szabályokban amire hivatkozni tudnak neked, hogy nem volt rajtad füstszűrős sapka, ezért nem jár kártérítés, sőt még kérjél bocsánatot, mert zavartad őket az emaileddel.

Ha mondjuk a MÁV applikációval kapcsolatban írsz nekik azt továbbítják és ha sokan reportponak valami problémát, akkor javítják.

Menetrendekkel ugyanez, többször is előfordult már, hogy módosítottak - ha volt rá lehetőség - a menetrenden az utasok kérése miatt.

2022. okt. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan látom. Utaspanasz esetén túl nagy változást nem fogsz elérni, de ha épkézláb javaslatod van, azt nem csak aktába teszik, de elég sokszor dolgoznak is rajta.


Régi példa már, de máig örömmel tölt el, hogy nyilván nem csak az én egy szem e-mailek miatt, de ma már úgy tervezik az esti metró - elővárosi vasút csatlakozásokat, hogy ne csak a nyakadat törve és mindenkit felrúgva lehessen elérni a vonatodat.

2022. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
* késő esti
2022. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt írtam az e-mailbe:


"Tisztelt MÁV-Start!

Néhány fontos észrevételem lenne az utasok véleményével kapcsolatban. Tagja vagyok egy közösségi csoportnak, ahol szóba kerültek ezek a kocsik és néhány motorvonat.

Az utasok elavultnak gondolják a Bd és Byee kocsikat a többi országhoz képest. Mikor az új kocsik beszerzéséről beszéltek, akkor én is hozzászóltam. Azt írtam, hogy az újak beszerzésével ezek kikerülnének a forgalomból és egy tároló vágányokon pusztulnának le. Magyarán rengeteg hulladékot csinálnánk. Véleményem szerint ezekre a kocsiknak egy alapos felújítás kellene. Olyasmi utastájékoztatót kéne beszerelni, mint a FLIRT és KISS motorvonatokon, légkondit, nem olyan borzasztót, mint amilyen a FLIRT és KISS motorvonatokon van, hanem rendesen szabályozhatót és ha még fokozni szeretnénk, akkor wifit is a korszerűsített Bd és Byee kocsikba, természetesen az új színtervvel. Ha ezt elvégeznék az összes ilyen kocsival, akkor vagy kétszer annyi elégedett utas lenne, mint most.

Ugyanez a korszerűsítés sajnos a mozdonyállományra is ráfér, viszont a kiselejtezett mozdonyokat nem tároló vágányokon kéne rohasztani, hanem eladni valamelyik cégnek (pl. V-HÍD).

Ami még növelhetné az utasok elégedettségét, hogy az Uzsgyik és Bzmotok esetében gyorsabban végbemenne a felújítás.

Még egy dolog van a korszerűsítéssel kapcsolatosan. Rengeteg FLIRT és KISS motorvonatot használnak regionális vonatként. Ilyen célokra használhatnánk mi is FLIRT 3 motorvonatokat, illetve akár egy másik típusú regionális motorvonatot.


Gyerekkorom óta nagy vasútrajongó vagyok. Életem a vasút és itt is szeretnék majd dolgozni is valamikor. Ezeket a gondolatojat nem kioktatásnak szántam, hanem segítségségnek, jó tanácsnak. Remélem tudtam segíteni, jó tanácsot adni! ☺😀😄


Tisztelettel. P. Dániel"


Így szólt.

2022. okt. 27. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nem fognak foglalkozni.
2022. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Mész a süllyesztőbe, mint a Buhár Kence xd
2022. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!