Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamosvezető képzés előszűrő...

Villamosvezető képzés előszűrőjén milyen tesztek vannak?

Figyelt kérdés
"Adategyeztetés után ügyességi és koncentrációs készséget mérő feladatokat kell megoldania"- itt konkrétan miről van szó. Nem arra gondolok hogy látásvizsgálat, meg baboskönyv, meg pszichológus, hanem hogy az ügyességi teszten mik vannak, mikre kell felkészülni? Gondolom, kiindulva pl a vasúti képzésekből valamilyen fizikai teszt lehet, de milyen kérdések szoktak lenni?
2022. nov. 4. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

gondolom olyasmi mint egy PÁV vizsgálat csak a bkv saját metodikájával


Amugy a látásvizsgálat, baboskönyv ahogy te írtad az alap vizsgálat.


Jelenleg kb csak az nem lehet villamosvezető magyarországon aki...

szellemileg visszamaradott.

nincs elvégzet 8 általános iskolai osztálya

színtévesztő


Ha ezek egyike sem vonatkozik rád akkor lehet belőled villamos vezető

Sok ott a hülye most is, hidd el nincs nagy követelmény:D

2022. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Na erre én is kíváncsi vagyok.

Régen felért egy pilótaképzéssel, 500 emberből jó ha 10 elvégezte, a végén 3-4 rosta után 80%-ban az számított, hogy van-e hátszele az embernek. Nem tudom, hogy változtattak-e rajta vagy még mindig a 80-as évek szerint csinálják.

2022. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
10 éve még 1000 jelentkezőből 50 jutott be, komolyabb dolog volt. Most már örülnek, ha összejön elég jelentkező, csak jelentkezz!
2022. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a színtévesztés az egyetlen problémám, van egy nagyon enyhe változat nálam ugyanis, a baboskönyv nem az erősségem. Mindennapi életemben nem is érzékelem, hogy ez van nekem, rendesen látom a színek közötti különbséget, így szinte biztos vagyok benne, hogy ez villamosvezetés során nem okozna számomra problémát, de az a k... baboskönyv ugyebár. Már millió egy ilyen tesztet csináltam itthon, volt aminél 80-90% körüli eredményem volt, volt aminél meg a 20% sem volt meg - ezt pedig sajnos ezek szerint nehéz kikerülni, hiába nem érzékelem ezt a színtévesztést a mindennapokban, és ha nem lenne baboskönyv életemben nem tudnék erről
2022. nov. 13. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A most végzettek mit mondanak, egyetértenek az első válaszolóval? A színtévesztés mennyire kizáró ok?

Az előszűrőn milyen feladatok vannak?

2023. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!