Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hagyták ilyen szinten...

Miért hagyták ilyen szinten lepusztulni a nógrádi vasútvonalat?

Figyelt kérdés

Már legalább 10 éve nem indul közvetlen járat Budapest felé Salgótarjánból, ami tulajdonképpen egyedülálló az országban, mert minden megyeszékhelynek van vele közvetlen vasúti kapcsolata.

A busz kiszámíthatatlan, gyakran késik. Naponta rengeteg ember jár erről a fővárosba dolgozni.

Miért sz.rik erre mindenki? Értem én, hogy a pénzt ellopják, de akkor sem kellett volna ennyire elrohadni hagyni a vasútvonalat, illetve a szerelvényeket sem.



2022. nov. 5. 02:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom mert enm volt annyi utas hogy megérje komolyabban foglalkozni vele, és a rengeteg is relatív nagyon.
2022. nov. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Budapest-Hatvan szakaszon elég jelentős forgalom van, alapból a Salgótarjáni vonal egy erős fővonalba kapcsolódik bele.
2022. nov. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Választottatok volna fideszes pógármestert, akkor lenne minden is!

Nálunk Kaposváron felújítottak mindent... a vasutat is és új gyorforgalmi út is épült. Szita Kárcsi bácsi keményen lobbizik.

2022. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Azért csak jobban tudom, hogy mennyien járnak Pestre dolgozni/tanulni, mivel én is ott folytatom az egyetemi tanulmányaimat, sajnos kollégiumi helyet nem kaptam, albérletre pedig nincs pénzem.

A busz lenne a leggyorsabb opció, de sajnos ez is gyakran késik, mert elég egy egyszerű karambol az M3-as autópályán, és máris csúszik legalább félórát. Nyilván, aki dolgozni, iskolába jár, nem igazán engedheti meg magának a nagyobb késést.

2022. nov. 5. 10:26
 5/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul annyira tömve van a busz minden reggel, hogy konkrétan nem egyszer kellett várni a későbbi buszra az ülőhely hiánya miatt.
2022. nov. 5. 10:28
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Hiába pontozol le, tudod hogy így van! fityiszes városnak minden is, más városoknak semmi se! Ha a polgitok lobbizna és se..etnyalna folyamatosan - mint a szita akkor már megcsinálták volna a vasutat. Deirekt megy a lerohasztás, direkt akkor járnak utaszszámlálni amikor nincs senki a vonaton. Jóreggel kivánok! Mit tanulsz te a melyik egyetemen hogy ezt nem tudod összerakni? :D
2022. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
#4 Azért az egyetem külön téma, egyeteme sokan járnak sokfelé. Nyíregyházáról is járt csomó ismerős Pécsre, Győrbe, Szegedre, oda sincsen közvetlen vonat. Aki dolgozni jár az meg nem jár napi szinten Salgótarjánból Pestre.
2022. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
30ezres kisváros mint Szekszárd. Oda sincs minden 10 percben vonat.
2022. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Megmosolyogtató úgy olvasni e kommenteket , hogy már bejelentették a csatlakozási rendszer masszív javítását Hatvanban, így decembertől IC csatlakozások lesznek Budapest felé ill felől. Azért ez egy jelzés, miszerint van szándék a térség vasútjának fejlesztésére. Ha mégis lesznek hibrid motorvonatok (melyek hiánya a fő oka a közvetlen fővárosi kapcsolat hiányának), azok jó eséllyel kerülnek majd erre a viszonylatra.
2022. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"ami tulajdonképpen egyedülálló az országban, mert minden megyeszékhelynek van vele közvetlen vasúti kapcsolata."

Szerintem Szekszárdnak sincsen.

Amúgy nem is feltétlenül kell az a közvetlen vonat, most az az elképzelés, hogy a 80-as vonal IC vonatai (vagy egy részük) megállnak majd Hatvanban, és lesz csatlakozás Salgótarján felől/felé. Szerintem ez is jó megoldás.

2022. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!