Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy tudok beutazni az egyetem...

Hogy tudok beutazni az egyetememre, hogy érvényesíthessem a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Most passzív féléven vagyok, így az őszi félévre nem volt matricám, februártól fogok újra járni. Az érvényesítő matrica majd később fog megérkezni, addig tudok igazolással utazni, de ahhoz is valahogy be kell jutnom, hogy kérjek.


Ha megveszem a kedvezményes Budapest bérletet és ellenőriznének+megbüntetnek, akkor utólag is elfogadják az igazolást?

Csak az eredeti igazolást fogadják el? Esetleg nyomtatott formátumot is elfogadják?


Az órarendemtől is fog függni, hogy alakulnak a dolgok. Lehet az első hétfői napon már lesznek óráim, de lehet nem is lesz egyből órám és van idő arra, hogy az egyetem kipostázzon nekem igazolást. De valószínűleg péntek reggel Neptun-bejelentkezés, hétfőn 8tól pedig lesz órám. Pénteken még tudok írni a TO-nak, hogy küldjenek igazolást, de azt csak kinyomtatott formában tudom, így bemutatni és hétfőn tudom az eredetit felvenni. (Lehet vonatoznom is kell + legalább 2 busz Budapesten belül)


2022. nov. 20. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
utólag nem fogadnak el igazolást
2022. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Akkor megveszed a teljesárú jegyet addig.
2022. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

8 napon belül bemutathatod és akkor csak valami 2 ezer a póteij.


De szerintem biztosabb, ha veszel egy gyűjtőjegyet, a vonatra meg diákjegyet. Egy alkalommal csak nem halsz bele.

2022. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha aznapra érvényes volt az igazolás akkor utólag elfogadják, de még mindig drágábbra jön ki mint egy teljesárú jegy. De ha csak városon belül utaznál, mehetsz gyalog is. Nahyon egészséges és mivel februárban még hideg van, le se izzaszt mint nyáron.
2022. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Hűha, nehogy egyszer teljes áron kelljen utazni, abból még baj lenne :)
2022. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kb. 9 km az út, ezalatt szerintem még februárban is beleizzadnék a kabátba :D
2022. nov. 20. 09:52
 7/19 A kérdező kommentje:
Úgy számoltam, hogyha vonatoznom kell akkor az mindennel együtt legalább 5000 forint plusz. Ebbe nem számoltam bele azt, amit alapból kifizetek majd. Elég sok mindenre el tudnám azt az 5000 ft-ot költeni (pl. tankönyvek vásárlásához pont jól jönne).
2022. nov. 20. 09:58
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
9 km vonattal 5000 Ft? Valami itt nem stimmel. Nekem ennyi teljesáron 250 Ft-ból kijön.
2022. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha 26 éven aluli vagy pénteken 10 óra után 33% kedvezménnyel utazhatsz a vonaton. Nem 50% de több mint a semmi. Amúgy ha IC-vel mész próbáld ki az okosjegyet. Az még a 33%-nál is jobb, bár nem 50%, de nagyon megéri emiatt egy héttel előre megvenni a jegyet.
2022. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#8

9 km, ha Budapesten vagyok.

Vonat ahhoz kell, hogy eljussak Budapestre. Nem tudom, hogy vonatoznom kell vagy másokkal közösen megyek autóval és szétdobjuk a költségeket.

2022. nov. 20. 11:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!