Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek hova kéne villamos...

Szerintetek hova kéne villamos/metró?

Figyelt kérdés
Jelenleg Magyarországon metró csak Budapesten, villamos Budapesten, Debrecenben, Miskolcon, Szegeden és Hódmezővásárhelyen van. A metró nyilván nagyon drága, de előfordul 150-200 ezres városokban is, míg villamos egészen kis (50 ezres) városokban sem ritka. Szerintetek Magyarországon, hova kéne telepíteni valamelyiket, de ha akár más tömegközlekedés fejlesztési ötletetek van arra is kíváncsi vagyok.

2022. nov. 25. 22:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Metrót egyértelműen sehová, nincsenek sok kilométer hosszan több tízezer fős, értelmesen becsatornázható napi utasáramlások Közép-Magyarországon kívül.


Néhány ezresek ugyan vannak, főleg lakótelepek és városközpontok között, szóval villamos szóba jöhetne, ha nem lenne ennél sokkal hasznosabb inkább a városi agglomerációk bekapcsolása a régióközpontok belvárosi forgalmába. Én nagy támogatója vagyok a tramtrain koncepciónak és ezért sajnálom , hogy rengeteg hiba övezi a szegedinek a megvalósítását , ám ettől még tény, hogy szinte minden nagyobb városunkban felfűzhetőek a nagyobb lakótelepek és a városközpontok egy-egy elővárosi vasútvonalra.

2022. nov. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem Keszthely és Hévíz között lenne indokolt valamilyen villamos jellegű összeköttetés. Hévíznek nincs vasútállomása, ugyanakkor nemzetközi szinten jelentős idegenforgalma van. Keszthelyen szintén sok a látnivaló, van vasútállomás, hajóállomás, így jelentősen növelné a lehetőségeket egy gyors, kiszámítható kötött pályás összeköttetés. Ráadásul a két város csak 5-6 km-re van egymástól, így nem kellene sokat építeni.
2022. nov. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én két biztosnak látszó ilyen irányú építési tervről tudok: az egyik a debreceni 3-as villamos, amelyik a Tócóból indulna, és a város keleti részéhez menne.

A másik a Debrecen - Nagyvárad tram-train, ami a Debrecen Airporton keresztül fűzné fel a környéket egészen Nagyváradig. Ez 71 kilométeres lesz, és ennek a legnagyobb a megvalósítási esélye, tekintettel arra, hogy Lázár János - mint az új közlekedésért is felelős miniszter ezt kiemelten kezeli. (azért Nagyvárad és nem pl. Nyíregyháza, mert így, az országon átívelő beruházást ugyanúgy az Unió nyakába lehet varrni, mint a Latinovits Színház befejezését ill. a nagyváradi kulturális beruházásokat (ezek meg is valósultak). Ilyen közös beruházás lesz a tram-train is.

2022. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Ja: metrót viszont Kolozsvárra terveznek!
2022. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Felcsútra a stadion-kisvasút közé.
2022. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

5-ös, mekkora vicc. Ja nem.


A kisvasutat érdemi forgalom nem használja. Akkor mi a fåsznak villamos oda? Nyomorult.

2022. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Győrbe jó lenne a villamos, évekkel ezelőtt volt róla szó, hogy csinálnak de nem lett belőle semmi.

Balaton és a Velencei tó, több pontján jó lenne a villamos.

2022. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Helyi villamosra nem feltétlenül lenne szükség sehol, tram-train rendszerben viszont érdemes lenne gondolkodni.

Talán Győr, Pécs és Nyíregyháza az, ahol helyi közlekedésben is lenne létjogosultsága villamosnak, viszont olyan szinten tenné tönkre az évtizedek alatt finomhangolt buszhálózatot, hogy nem lenne elég nagy társadalmi haszna. Ha 1968 után nem nyírták volna ki Nyíregyháza, Pécs és Szombathely villamoshálózatait, akkor lett volna értelme továbbfejleszteni és a buszhálózat is ehhez igazodott volna az évtizedek alatt.

Újonnan nagyjából úgy jöhetne létre, mint Miskolcon, ahol a Felső-Majláth egy nagy átszállási pont, viszont ezt újonnan belengetni, hát nem lenne népszerű.

2022. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
#6 Látom, nem a sor elején álltál, amikor az iróniát osztották.
2022. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

8# "olyan szinten tenné tönkre az évtizedek alatt finomhangolt buszhálózatot" - ezt álmodtad?

Melyik városról beszélsz? Mert én ilyenről nem tudok...


A többiben viszont igazad van!

Pécsre is ígértek villamos(-okat) amikor az EKF pályázatot megnyerte, csak aztán szétlopták az árát... Pedig ott is elkelne.

Nyíregyházára szerintem szintén jó lenne, de ott csak akkor lesz, ha Debrecennel megállapodnak egy tram-trainben - csak erre meg azért kicsi a valószínűség, mert ott a 100-as vasútvonal, óránként intercitikkel, rövid menetidővel.

2022. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!