Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valakit elcsap a vonat...

Ha valakit elcsap a vonat miért hívnak ki 50millió szervet?

Figyelt kérdés

Katasztrofavédelem minek kell? Az utasok átszállítottásához is kell ... Senki nem sérül meg egy gázolásban a vonaton.

Minek késik így a vonat 120-150percet? Összekellene szedni a hullát, papírozni.. ez nem lehetne több 45 percnél.



2022. dec. 3. 16:57
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

Ja, hát persze, szerinted az a legegyszerűbb, hogy ha valakit elüt a vonat, vagy leesik a tizedikről, akkor biztos öngyilkos lett.

És mi van, ha idegenkezűség van a dologban? Ha valaki a vonat elé lökte azt az embert? Szerinted a halott nem érdemel annyit, hogy legalább esélye legyen annak, hogy kiderüljön az igazság?

Nagyon egyszerűen gondolkodsz.

2022. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Jaj! Édes jó istenem!

Például azért, mert a mentés közben és mellett mindent pontosan rögzíteni kell, hogy bizonyíthatóan kiderüljön, mi vezetett a balesethez.

Egy barom nem figyelt. Gondolom ennyivel elintéznéd. De tévedsz. Megfelelőek a jelzések? Belátható-e a hely. A mozdonyvezető észlelhette-e stb.

Szégyen, hogy hullának nevezed azokat az embereket.

A pálya, felsővezeték is sérülhetett.

Meg kell szervezni az egyvágányos közlekedés, ha van rá mód...

Messze nem írtam le mindent.

2022. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor hordj magadnál kiskanalat meg zsákot, aztán segíts, ha ennyire értesz hozzá
2022. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja te már csak tudod :D

A helyszínelőknek rögzíteniük kell a nyomokat centiméter pontosan, hogy később is bármikor újra tudjanak számolni mindent.

Kell egy orvos aki megállapítja a halál beálltát.

Kell halottszállító, ők sem biztos, hogy azonnal tudnak jönni

Indokolt a vasúti jármű műszaki vizsgálata. (Egy 70-100 kg-os test elég komoly károkat tud ám okozni a vonatban...) Meg kell állapítani hogy nem maradt-e a szerelvényen az elhunytból valami, úgyhogy ott helyben összerakják

a katasztrófavédők - tűzoltók - azért kellene, hogy ne történjenek másodlegos balesetek, sérülések. Ezért jísérgetik, pakolgatják az utasokat ők. Nálunk volt olyan eset hogy a kiscsaj elindult a vágányok mellett hogy ő majd kimegy a közútra és hív taxit, mert siet. A marha a sötétben átesett az elütött emberen. Képzelhetitek milyen lett a ruhája. Olyan sokkot kapott attól, hogy beleesett az emberi maradványokba, hogy kórházba kellett vinni. Na az ilyen okosokat védik meg a katasztrófavédők saját maguktól.

Az elhunytat a baleset helyszínén kell anyakönyvezni.

2022. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Drága tündér bogaram! A bátyám tűzoltó, és volt olyan gázolásnál ahol 2.5 órán át keresték csak a fejét az áldozatnak.

Ezen kívül kegyeleti okok, és fertőzés veszély miatt nem úgy működik a dolog, hogy belapátoljuk egy zsákba, oszt csá.

Áz átszálláshoz szintén kellenek, mivel ha nem alacsonypadlós a vagon, és nincs peron, akkor bizony az ajtók váll magasságban vannak, és nem mindenki akrobata.

2022. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Katasztrófavédelem nyilván azért kell, hogy biztosítsa a helyszínt, illetve további baleseteket előzzön meg. Egy gázolás után, jellemzően a nyílt vonalon áll meg a vonat. Most pl. ők jelölik ki, melyik ajtón szálljanak le az utasok, hogy az ne járjon további baleset veszéllyel, hol a legegyszerűbb elhagyni a veszteglő vonatot, hogy ne keresztbe-kasul menjen mindenki.


De amúgy a kérdés másik része jogos, ma a rendőrségen kívül minden ilyen-olyan vasúti szervezet kimegy helyszínelni, fotózni, rögzíteni a nyomokat, persze nem egyszerre, hanem egymás után, és nem elégszenek meg az előző szervezet által látottakkal, mindegyik maga akarja látni. Emiatt van sokszor 4-5 órára leállítva a vonatközlekedés is.

2022. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

"Senki nem sérül meg egy gázolásban a vonaton."


Ez hülyeség.

Elsősorban a mozdonyvezető és a vonatvezető sérülhet, de bárki eleshet a vonaton, és ha nem is úgy sérül meg, mint az autóban ülők, azért lehet sérülése.

2022. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Egy 50%-os észlény ráfeküdt a pirosra.

Élőben szerencsére nem, de a munkám során láttam vasúti balesetben elhunytakról fotókat (Belügyi Szemle címü lap). Eléggé sokkoló. Nem vázolom.


De értem én, kérdező. Dögöljenek meg az emberek, csak a te életed legyen kellemes.

Gondolod, higy az ötvenmiilió szerv emberei nem otthon üldögélnének inkább?

Az sem kizárható, hogy már ott helyben is lelki sgítségnyújtás szükséges mondjuk a mozdonyvezetőnek.

Dobáljunk bele mindent egy zsákba, azt csókolom.

Kedves vagy, hogy azert ötven percet engedélyezel.

2022. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
99%

"minden ilyen-olyan vasúti szervezet kimegy helyszínelni"

Kik? A KBSZ szokott menni, de ők nem vasúti szervezet.

A vasúti biztonsági szervezetnek vannak ügyeleteseik, de nem feltétlenül mennek ki mindig. Illetve ha kimennek, akkor is van idejük odaérni és miattuk nem szokták az elhunytat ott aszalni hogy le tudják fotózni.

A 4-5 óra erős túlzás. Akkor valami nagyon nagy csúnyaság van ha ennyi ideig kell méregetni. Egy sima gázolásnál nem szoktak ott bóklászni 4-5 órát a sínek mellett, menni kell úgyis a következő balesethez.

Én a MÁV-nál láttam hogy történik egy ilyen eset vizsgálata. Kérnek egy szakmai véleményt a mozdonyvezető ténykedéséről, illetve egy jegyzőkönyvet szoktunk még felvenni a mozdonyvezetővel (belső használatra is) amiben a részletek vannak: hol kezdte a szolgálatát, mikor, milyen vonatokat továbbított, jogsi, orvosi rendben van-e, stb. aztán a baleset részleteit, hogy honnan jött az ember, jobbról, balról, feküdt, állt, merre nézett, stb. A legszószátyárabb mozdonyvezető esetén is max fél oldal. Belépett, koppant, fékeztem, hívtam a 112-t, megnéztem tudok-e segíteni, jármű sérült-e. Igen/nem. Ennél többet nem lehet és nem is kell elmondani és tenni.


És egyébként a MÁV-on/MÁV-Starton belülről volt is erről sokszor egyeztetés a rendőrség felé, hogy igyekezzenek kicsit jobban, mert orbitális módon összecsesződik a személyzetek (mozd.vez, jegyvizsgáló), mozdonyok, szerelvények fordulója és csak másnapra lehet normálisan kiegyenesíteni a dolgokat - akkor meg jön egy újabb kaszkadőr és kezdődik minden előlről.

2022. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
A kérdező nem látta a kontroll c. filmet.
2022. dec. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!