Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az a kiegészítő bérlet? :O

Mi az a kiegészítő bérlet? :O

Figyelt kérdés
hát szal volt nekem egy kedvezményes kieg havi bérletem és lejárt és a mostani totál nem úgy néz ki és rá van nyomva h bksz. és úgy felmerült bennem h kökire menet is sokszor hallom h diák kiegészítő jegyet kérnek az emberkék és akkor ez mit is jelent? meg hogy a bérletemre rávolt írva h x-y megállóig a mostanin meg nincs semmi csak h bksz amit szintén nem tudok h mit takar:) tudom hülye vagyok naaa:D
2010. szept. 30. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A BKSZ egy szövetség, a Budapesti Közlekedési Szövtség jele.

Jelenleg Budapesten a BKV-nál csak BKSZ bérletet adnak, neve Budapest Bérlet. Ez Budapest közigazgatási határán belül érvényes a BKV járműveire, illetve a Volán és a MÁV járataira is. (1-2 kivétellel pl nem minden IC-re érvényes.)


Ha volán vagy MÁV járattal tovább szeretnél utazni mint a városhatár, akkor kiegészítő jegyet vagy bérletet kell venned.

Ez azt jelenti, hogy csak a városhatártól számítva kell a km-eket megfizetned, és nem attól a budapesi állomástól ahol felszállsz.


Tehát ha Vecsére utazol, akkor BKV bérlet nélkül Nyugati-Vecsés jegyet vagy bérletet kell kérned, de ha van BKV bérleted, akkor csak Ferihegy-Vecsést kell venned.


Egyszóval spórolsz, ha van BKV bérleted, mert a budapesten belüli szakaszra nem kell ismét fizetned.


Ha konkrétan emgmondod honnan hova utazol utána lehet nézni, tudsz-e ilyet kérni és jó-e neked.

2010. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!