Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten utazók: mit szóltok...

Budapesten utazók: mit szóltok a narancssárga Nagyvárad tér metrómegállóhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A metró átépítése már ki tudja, hány éve zajlik és nagyon sok állomás arculatát megváltoztatták. A jelek arra utalnak, hogy a Nagyvárad tér megálló fő színe narancssárga lesz.


Mennyire tudjátok ezt "benyelni"? Mennyire maradt meg bennetek a régi, "homokszínű" megálló? El tudjátok fogadni azt, hogy annak a megállónak a régi milióje is oda?


Nekem valahogy elképzelhetetlen, mint ahogy nem esik a nyelvemre a legtöbb megálló helyének új neve (pl.: Ferenc krt)



2022. dec. 10. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Tök mindegy, csak a metró menjen már.
2022. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Az ember már csak ilyen: a változást nehezen viseli.
2022. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Az összes megálló régi milliője konkrétan balkáni volt. Persze volt 1-2 építészeti értéke és biztos jól nézett ki átadáskor, de vissza nézve a képeket elképesztő milyen pusztulat volt az egész metró. Egyszerűen Balkán.


Ehhez képest bármi szebb ami felújított. Nyilván az kérdés, hogy meddig lesz szép és jó. De alapvetően meg a metró az metró mindenki csak haladni akar és senkit nem érdekel hogy néz ki, csak működjön.

2022. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Hamarosan át lesz nevezve a tér Fidesz térre 😉
2022. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem a stílus érdekel, hanem, hogy tiszta, modern, európai legyen, és ne úgy nézzen ki, mintha valami 20. rangú balkáni ország legsittesebb metróvonala lenne. Így is szégyen, hogy egészen 2020-ig ilyen állapotban voltak az állomások (a felújított szakaszokat kivéve).
2022. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
# Amúgy az a durva, hogy számomra és gondolom sokak számára ez volt a természetes állapot. Számomra valahogy ez adta az igazi metró Fílinget. Aztán lehet csak azért mert sok 80-90-es évekbeli filmen nőttem fel, ahol ez volt az átlag hangulat :D
2022. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

#6 ezzel abszolút egyetértek. a szoci állomásoknak legalább volt hangulata. most meg lehet verni a fszt hogy milyen modern, de közben meg egyszínű, unalmas az összes.


Népliget milyen ocsmány például? Össze se lehet hasonlítani a régivel. Árpád szintén.

2022. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Azért a régi állomásokban sem volt túl sok kreativitás.
2022. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Engem a (Semmelweis) Klinikáknál zavar az új, semmitmondó dizájn, a régi piros-sárga színösszeállítás nagyon tetszett, már gyerekkoromban is csodáltam, egyszer meg is kértem a szüleimet, hogy szálljunk le ott megnézni.
2022. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!