Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedvezményes Gödöllő zónabérle...

Kedvezményes Gödöllő zónabérlet váltható kerepesi lakcímmel?

Figyelt kérdés

Alapvetően hévvel járok Kerepesről Budapestre, de a hév körülményei miatt egyre gyakrabban volánozok. Az a baj, hogy a Kerepesi hévmegálló van a legközelebb hozzám, volánra felszállni csak Kerepes, Templomnál és Kistarcsa, Vendéglőnél tudok. Ez általában sikerül de azért használnám a hévet is ha úgy kényelmesebb.


Tehát csak gödöllői lakcímmel vagyok jogosult a zónabérletre vagy akkor is, ha az adott zónában lakom?


2022. dec. 16. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen kedvezményről van szó. Diákkedvezmény esetén nyilván a többi berlethez hasonlóan kell, hogy egyezzen a lakcím települése az egyik végponttal.
2022. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen problémák vannak a hévvel, ami miatt inkább inkább busszal utazol?
2022. dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A MÁV-nál zónabérlet néven csak Dunaharaszti zónabérlet, és Dunaharaszti tanuló zónabérletet látok. A Volánbusz oldalán ugyanezeket és Dél-Budát.

Megnéztem ezek felhasználási feltételeit, de csak a személyi igazolványt írja. Ha van olyan, amit kérdezel, akkor nyilván ott sincs másképpen.

2022. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanulóknál ez áll:


Az igénybevétel feltételei

A tanuló zónabérletet csak a helyközi közlekedésben 90%-os bérletárkedvezményre

jogosultak használhatják.

A kedvezményre jogosító igazolvánnyal illetve igazolással valamint személyazonosító

okmánnyal együtt érvényes.

2022. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3,4 : a hivatalos kommunikációban közös bérlet néven fut a gödöllői , galgamenti díjtermék. De semmilyen dijszabasi tájékoztatót nem találtam még.
2022. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elírtam, mert valamiért nem zónabérletnek hívják ők sem (pedig az).


[link]


Erről lenne szó, de tényleg nincsenek fent a feltételek.


#4 ebből azt veszem le, hogy (feltételezve, hogy ebben a zónában is hasonlóak a feltételek) igénybevehetem a kedvezményt. Vagy nem?


#2 az még a kisebb probléma hogy koszos, mert akkor nem ülök le, de mindennapi utasként számtalanszor ért már attrocitás. Dobáltak már meg mekis krumplival az ablakon át, köptek le ellenőrt a szemem láttára és állt már a vonat a bliccelők miatt.

2022. dec. 16. 15:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Most megtaláltam a MÁVappban, a Térségi és városi jegyek alatt van egy MÁV-VOLÁNBUSZ közös bérletek opció, az lenne az.
2022. dec. 16. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez szolgálna arra, hogy a térségben inkább a vonatot, és az arra ráhordó buszokat használják az utasok, de aztán kilobbizták, hogy maradjanak a közvetlen buszok is, így a közvetlen Gyöngyös - BP. vonatok szinte üresen járnak.
2022. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!