Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Holnap Kelenföldről Pécsre...

Holnap Kelenföldről Pécsre utazom. A vonat csak akkor áll meg (Keletiből jön) ha van felszálló, tehát integetnem kell a vezetőnek hogy megálljon?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menetrend szerint megáll - márpedig Kelenföldön mindegyik vonat megáll - akkor nem kell jelezni, meg fog állni magától. Valószínűleg nem Te leszel az egyetlen felszálló. Aki Budáról megy, célszerűbb Kelenföldön felszállnia, mint átmenni a Keletibe.

Feltételes megálló, ahol előzetesen jelezni kell a le/felszállási szándékot pár darab van csupán Magyarországon. Nagyon félreeső, kisforgalmú megállóhelyek ezek. Nem egy budapesti pályaudvar metróvégállomással lesz ilyen.

2022. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Odaállsz a megállóba és akkor fixen meg fog állni, de ott mindig van felszálló, így mindig megáll.
2022. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Sőt, ha nem áll ott senki, akkor is meg fog állni. Ami menetrendi megálló, ott megáll a vonat.
2022. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs senki sem az állomáson és a vonaton sem, akkor is megáll.
2022. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ezt a marhaságot honnan szedted????


Kelenföld NEM feltételes megálló, hanem Bp. egyik legnagyobb pályaudvara!

2022. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kelenföldön megállnak a vonatok, ahogy 5-ös kolléga írja az nem feltételes megálló. Csak ott kell integetni ami feltételes megállóként van megjelölve. Ezek jellemzően kis eldugott megállóhelyek ahol ritkán és kevés utas van. Kelenföldön mind a személyvonatoknál, mind a pécsi IC-knél sok ember szokott felszállni. Ott tuti meg fog állni a vonat.

Én is a pécsi vonalon lakom és IC-vel szoktam hazamenni és általában inkább "kibékávézom" Kelenföldre és ott szállok fel, mert a keletit nem nagyon szeretem.

2022. dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Speciel feltételes megállóban sem kell integetni, elég jól látható helyre állni. De Kelenföld nem ilyen .
2022. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Sötétben jó ha teló vakujával, kijelzőjével integettek! Nagyon sokat segít! Messziről egy álló, meg sem mozduló embert nagyon nehéz észrevenni az árnyak között. Fekete ruhában a sötétben a lámpa fénykörény kivül áll mint egy szobor... Nekem meg kiesik a szemem hogy az miaz ott.... Sokat segítenek a táskákon, ruhákon lévő fényvisszaverő csíkok is.

Nem kell sokáig lengetni, csak egy két mozdulatot. Én vissza szoktam villantani hogy OK láttam, nyugi, megállok :)

2022. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Integetni a vonatnak? Hát biz én ijet még nem láttam azt hétszencsíg! De hát okkor jó előre köll aztat, jó messzirül, merhát a vonatka az nöm álla meg oly hamar kell nékije pár métör hogy megájjon.
2022. dec. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem integetni, füstjeleket kell küldeni. Ha szembeszél van gyalogolhatsz.
2022. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!