Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbuszra tényleg nem lehet...

Volánbuszra tényleg nem lehet bontott sörrel felszállni?

Figyelt kérdés
A kedves kolléga lezavart mert szolgálat után mertem bontani egy sört..
2022. dec. 29. 17:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Jól tette. Tudod ki takarítana utánad, ha kilöttyinted.


"De nem löttyintem ki."


Senki sem löttyinti ki szándékosan, mégis elég sűrűn megtörténik. Szépen hazamész, megiszod ott. A busz magántulajdon, ha a sofőr azt mondja nem lehet, akkor nem lehet. Nem kell még megmagyaráznia sem. Ha nem tudod elfogadni, akkor gyalogolj.

2022. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Mert melyik közösségi közlekedési eszközre lehet?
2022. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Tudtommal buszon tilos enni és inni az utasok érdekében. Egy előre nem látható fékezés miatt akár félre is nyelhet valaki.


A járművet pedig tisztítani az elszórt péksütemény morzsák, a kilöttyintett sör után sem túl kellemes a dolgozónak...


De jogilag nem tudom pontosan a dolgokat, ha felszállsz a járműre, elfogadod a szabályzatukat. Az adott társaság szabályait kell megnézni.

2022. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg. A kedves kolléga szakszerűen járt el. Betartatta az üzletszabályzat 7.2 pontját, ami így szól:

"... Az autóbuszon

tilos fagylaltozni, ételt és italt fogyasztani és csomagolatlan vagy nem visszazárhatóan nyitható

csomagolású élelmiszerrel, itallal utazni, tartózkodni."

[link]

2022. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A Volánbusz tiltja:

[link]


"7. Az utas magatartása


7.2. Az autóbuszon szennyezett ruházattal, szennyezést okozó kézipoggyásszal utazni vagy más olyan magatartást tanúsítani nem szabad, amely az autóbuszt, annak felszerelési tárgyait, más utasok ruházatát, kézipoggyászát beszennyezheti vagy azokban kárt okozhat. Az autóbuszon tilos fagylaltozni, ételt és italt fogyasztani és csomagolatlan vagy nem visszazárhatóan nyitható csomagolású élelmiszerrel, itallal utazni, tartózkodni." - Az utolsó mondat alapján szerintem elég nyilvánvaló.


A vonatokon egyébként nem tiltják (a vasútvillamost leszámítva).

2022. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Mármint mit nem tiltanak a vonaton? Az alkoholizálást vagy hogy nyitott sörösdobozt szállítsak valamilyen más célból?
2022. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol fogyasztása nincs tiltva.
2022. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal buszon tilos enni és inni az utasok érdekében. Egy előre nem látható fékezés miatt akár félre is nyelhet valaki."

akkor vonaton miért lehet?

félrenyeléshez még fékezés sem kell.

2022. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
jó, mondjuk a kérdésnél maradva, a sörözgetést én sem hagynám.
2022. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#6: Egyiket sem. Vonaton lehet enni, inni (alkoholt is), és szállíthatsz is nyitott sörös dobozt. Kivétel a HÉV és a vasútvillamos, ezeken nem szabad enni-inni.
2022. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!