Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pótlóbuszra fel lehet vinni...

Pótlóbuszra fel lehet vinni kerékpárt?

Figyelt kérdés
Szeretnék előre tervezni, hogy mi van akkor, hogyha vonatozunk és olyan esemény adódik, amikor pótlóbuszra terelnek minket. Olyankor mi lesz a kerékpárunkkal? (8 fős csoport vagyunk) A pótlóbusz lejön a vasútállomásig vagy nekünk kell valahogy eljutnunk egy közeli buszmegállóba? Hogyan szokott ez lenni?

2023. jan. 2. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

A vonatpótló vasútállomástól vasútállomásig közlekedik.

Ilyenkor viszont be is mondják, hogy csoportos elhelyezést, és kerékpár szállítást nem tudnak biztosítani.

2023. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Na akkor cumi van de elég nagy. 8 fős csoportot biztos nem visznek el busszal. Nincs hova tenni a kerékpárokat.

Abban az esetben ha valami nem tervezett dolog történik (baleset, üzemzavar) akkor a busz oda megy ahol a vonat van, az állomásra.

Ha előre tervezett vágányzár miatt van vonatpótlózás, akkor lehet hogy nem minden vasútállomásra megy be, hanem egy közeli buszmegálló van kijelölve a felszállásra amit könnyebben meg tud közelíteni a busz.

De sajnos a kerékpárokat a legtöbb esetben az előre tervezett vonatpótlózásoknál sem lehet szállítani. Akad olyan hogy az egyik busz húz egy utánfutót ahova fel lehet tenni a bicókat, de az általában csak előre bejelentett utazásnál van.

Ha valami hirtelen probléma adódik, akkor kezdjetek el tekerni az úticélotok felé! Az a biztos!

1-2 kerékpárt talán meg lehet dumálni a sofőrrel hogy felraktok valahogy a buszra, vagy ha olyan a busz, akkor alulra a csomagtartóba el lehet helyezni talán. De 8 gépet tuti nem lehet felrakni. Sokszor

- frekventáltabb vonalakon - az utasok sem férnek el, mert nincs annyi busz.

Én tavaly nyáron jártam úgy, hogy gázolt az a vonat ami szembe jött, úgyhogy a mi vonatunk vonatpótlós lett. Egy régi ikarust állítottak ki, a sofőr nem engedte fel a kerékpáromat még úgy sem hogy ha kivettem volna a kerekeket (29-es monti), hogy akkor az úgy talán elmenne poggyásznak. Ő nem fogja takarítani az olajat. Anyád, nem is olajos, gyakorlott bringás és szerelő vagyok, nem Jóska bácsi aki a traktorból leeresztett fáradtolajban áztatja a láncot. Kb 20 utas volt, elfértem volna az üléssorok között.

Úgyhogy felültem a nyeregbe és hazatekertem... 41 km lett pluszban még az aznapi 70 km-s túra után. Nem esett már annyira jól montival közúton :D

De legalább szembeszél volt.

Mondjuk ha az utolsó vonat lett volna sötétben, akkor nem tudom mit csinálok, mert nem volt nálam normális lámpa, csak a kis ledes villogók ami alibinek elmegy, de látni nem lehet vele.

2023. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csoportként megyünk, hanem egyénenként, csak társulunk. Gondolom a pótlóbusz fordul, tehát az nem gond, hogy egyszerre nem férünk fel rá mind. De kérdés, hogy akkor ilyenkor mi van a kerékpárokkal? Otthagyjuk, és...? Utánunk hozzák, miután felszabadul a pálya? Ha másnapig várni kell, akkor másnap lehozzák a kerékpáros vagont és átvehetjük a jegyet felmutatva? Arra gondolok, hogy esetleg szállást kivenni, ha pont túrázás közben érne minket, de akkor melyik állomásra viszik ilyenkor le a kerékpáros vagont? Mindegyiknél megáll vagy csak az eredeti vonat végállomásánál? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de gondolom valamit csinálnak ilyenkor...
2023. jan. 2. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A 8 kerékpár az 8 kerékpár akár együtt vagytok papíron akár nem 😂 🤦‍♂️

Ez nem olyan mint a repülő, hogy majd utánad küldik a csomagot ha elkeveredik valahol, vagy leveszik a súly miatt. Ahonnan vonatpótlózás van ott le kell szedni mindent és mehetsz a busszal, vagy amerre látsz.

A vonatpótló nem fordul. Vagy max úgy, hogy a következő vonatot éred el vele. Olyan nincs, hogy jajj ott marad még kér bringás, vájatok már még egy órát amig áthozom őket.

A szerelvényt visszafordítják. Aztán lehet elküldik egy teljesen más vonalon.

Ha a biciklidet rajta hagyod, akkor annak ints is búcsút örökre! Nem fogja senki őrizgetni! Főleg utánad vinni nem fogják! Pláne nem vagonostól!

2023. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező , ez egy abszolút megoldatlan probléma. Ugyan a jogi szabályozás ma már engedné a buszokon történő kerékpárszállítást, a MÁV-Start ilyet egyáltalán nem vállal. (A MÁV-HÉV viszont tudomásom szerint igen.)


Ilyen esetben tehát a kizárt szakaszt kerékpárral kell megtenni vagy elhalasztani a továbbutazást. Nem egy jó helyzet és szerintem megengedhetetlen egyáltalán ez a hozzáállás is, de egyelőre ez a helyzet.

2023. jan. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
nem
2023. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a vonatpótló buszok, mindig két vasútállomás között közlekednek, amelyek között a vágány le van zárva. A vonatpótló buszok menetrendje a vonatok menetrendjéhez van igazítva, előre kihirdetik és tájékoztatják erről az utasokat, tehát már kb. 1 hónappal előtte is fent van a Máv honlapján, ott tudsz tájékozódni. Csak váratlan eseményeknél nem hirdetik ezt ki, mikor a vasúttársaság sincs felkészülve erre.

A vonatpótló buszon kerékpár nem szállítható.

A vonatpótló buszok számát az adott utazóközönség számához igazítják az előzetes felmérések és becslések szerint. Pl. lehet péntek este, mikor minden kollégista megy haza, 9 pótlóbusz szállítja az utasokat ugyanazon a vonalon, míg szombat délután ugyanezen a szakaszon csak 2 busz közlekedik.Az összes busz pár perc eltéréssel indul és érkezik meg.

2023. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vonatpótló buszon kutya kötelességük lenne ugyanazt a szolgáltatást nyújtani, mint a kiesett vonaton, azaz a kerékpárszállítást is. A pénz ízlett, de az utas cucca nem? Nem az 50-es években vagyunk...
2023. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!